TYP: a1

Samorządy dołożą się do remontu portu w Ustce

czwartek, 29 września 2016
Z mediów/Radio Gdańsk
Samorządy Ustki, Słupska i Powiatu Słupskiego zdecydowały, że będą współfinansować modernizację portu w Ustce. Wspólnie z Urzędem Morskim w Słupsku przekażą dwieście tysięcy złotych na przygotowanie wniosku do funduszy europejskich na sfinansowanie inwestycji.

Port w Ustce
By Maria Golinski - Praca własna, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3203320


Na przygotowanie aplikacji Słupsk i Ustka przeznaczą po 50 tysięcy złotych, powiat słupski 20 tysięcy, a Urząd Morski w Słupsku 80 tysięcy. Pierwotnie planowano, że z tych pieniędzy zostanie opracowana dokumentacja techniczna modernizacji portu. Okazało się jednak, że zakres prac musi być większy i trzeba złożyć wniosek o pieniądze na projekt oraz jego całościową realizację.

Remont portu w Ustce ma kosztować 220 milionów złotych. Trzeba zbudować nowe falochrony, bo obecna konstrukcja pochodzi z roku 1903. Modernizacja ma między innymi przesunąć o 150-250 metrów zachodni falochron znacznie powiększając port.
Pieniądze na remont portu mają pochodzić z programu rybackiego.
Tagi: remont, port, Ustka
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 July

Wyruszyła śladem swojej poprzedniczki z 1957 r. (tratwa Nord) - tratwa "Nord-bis" z Kapitanem Andrzejem Urbańczykiem i zmieniającą się po drodze załogą. Po dotarciu do Gotlandii i 25 dniach żeglugi tratwa powróciła do Gdańska.
środa, 19 lipca 2006
W Gdyni rozpoczął się kolejny zlot żaglowców The Cutty Sark Tall Ship's Race.
sobota, 19 lipca 2003
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (niecałe 8 m długości) jacht "Probus" z Kapitanem Jerzym Cołojewem z dwoma przyjaciółmi w rejs na Szetlandy, Wyspy Owcze; mały jacht powrócił do domu, po przebyciu około 2500 Mm w ciągu 777 godzin.
poniedziałek, 19 lipca 1971
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Ziemowitem Barańskim, wychodząc w zakończony powodzeniem rejs na Wyspy Owcze.
poniedziałek, 19 lipca 1971