TYP: a1

Nowa przystań w Łunowie

wtorek, 4 października 2016
Z mediów
W Łunowie w Świnoujściu (na przedłużeniu ulicy Odrzańskiej)  powstanie nowa przystań. Ma ona zastąpić obecne nabrzeże.Obecnie w Łunowie znajduje się zniszczone nabrzeże, prowizoryczny slip i kilka drewnianych, równie zniszczonych pomostów. Wykorzystywane one są głównie okoliczni mieszkańcy do cumowania łodzi czy wędkowania.

Władze miasta, zamiast modernizować obecną infrastrukturę, wola wybudować nową przystań. Ma się w niej znajdować miejsce dla 60 niewielkich jachtów i łodzi a także dla kajaków. Wybudowane zostanie także zaplecze z budynkiem - część administracyjna dla obsługi portu i część sanitarna (toalety, prysznice) dla żeglarzy. Drogę gruntową zastąpi droga z betonowej kostki, wraz z parkingiem na 27 miejsc oraz zatoką parkingową. W planach jest także umiejscowienie parkingu rowerowego oraz wiaty grillowej.
Wartość inwestycji to około 4,6 mln złotych.
.

Tagi: przystań, Łunowo, Świnoujście
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861