TYP: a1

Problem z operatorem portu jachtowego w Szczecinie

poniedziałek, 9 maja 2016
Z mediów/MF, JS
Dotychczasowy operator portu jachtowego w Szczecinie, spółka miejska Żegluga Szczecińska, spóźnił się ze złożeniem wniosku na przetarg na administrowanie portem na Wyspie Grodzkiej. Oznacza to, że oferta Żeglugi nie będzie brana pod uwagę.


Chodzi o przetarg na zarządzanie portem, które obejmuje obsługę jachtów w marinie, dbanie o infrastrukturę oraz współpracę z miastem przy organizacji imprez plenerowych. Do tej pory zajmowała się tym Żegluga Szczecińska, która zajmuje się także administrowaniem nabrzeży szczecińskich, organizuje rejsy po Odrze, wypożycza łodzie motorowe, świadczy usługi portowe dla jednostek turystycznych oraz była czasowym operatorem mariny na Wyspie Grodzkiej. Start w przetargu i wybór był zdawałoby się oczywisty. Dlaczego jednak spółka swoją ofertę złożyła po terminie, co wyklucza ją z postępowania – nie wiadomo (jak twierdzą przedstawiciele Żeglugi Szczecińskiej, sprawa będzie wyjaśniania).

Oznacza to, że w postępowaniu przetargowym będzie oceniana tylko jedna firma, która złożyła dokumenty na czas, Baltica Yachts & Charter sp. z o.o. Jednak czy wygra nie wiadomo, bowiem Baltica zaproponowała za swoje usługi 246 tys. zł a miasto szacuje je na ok. 500 tys. zł. Oczywiście miasto może teraz uznać, że oferta jest za niska, może dojść do unieważnienia postępowania oraz ogłoszenia nowego przetargu. Czasu na to jest jednak niewiele, ponieważ nowy operator powinien zacząć pracę 1 czerwca.

Tagi: marina, Szczecin, operator, przetarg
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933