TYP: a1

Problem z operatorem portu jachtowego w Szczecinie

poniedziałek, 9 maja 2016
Z mediów/MF, JS
Dotychczasowy operator portu jachtowego w Szczecinie, spółka miejska Żegluga Szczecińska, spóźnił się ze złożeniem wniosku na przetarg na administrowanie portem na Wyspie Grodzkiej. Oznacza to, że oferta Żeglugi nie będzie brana pod uwagę.


Chodzi o przetarg na zarządzanie portem, które obejmuje obsługę jachtów w marinie, dbanie o infrastrukturę oraz współpracę z miastem przy organizacji imprez plenerowych. Do tej pory zajmowała się tym Żegluga Szczecińska, która zajmuje się także administrowaniem nabrzeży szczecińskich, organizuje rejsy po Odrze, wypożycza łodzie motorowe, świadczy usługi portowe dla jednostek turystycznych oraz była czasowym operatorem mariny na Wyspie Grodzkiej. Start w przetargu i wybór był zdawałoby się oczywisty. Dlaczego jednak spółka swoją ofertę złożyła po terminie, co wyklucza ją z postępowania – nie wiadomo (jak twierdzą przedstawiciele Żeglugi Szczecińskiej, sprawa będzie wyjaśniania).

Oznacza to, że w postępowaniu przetargowym będzie oceniana tylko jedna firma, która złożyła dokumenty na czas, Baltica Yachts & Charter sp. z o.o. Jednak czy wygra nie wiadomo, bowiem Baltica zaproponowała za swoje usługi 246 tys. zł a miasto szacuje je na ok. 500 tys. zł. Oczywiście miasto może teraz uznać, że oferta jest za niska, może dojść do unieważnienia postępowania oraz ogłoszenia nowego przetargu. Czasu na to jest jednak niewiele, ponieważ nowy operator powinien zacząć pracę 1 czerwca.

Tagi: marina, Szczecin, operator, przetarg
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 11 August

Zmarł kapitan Henryk Kujawa, konstruktor i współtwórca m.in. jachtów J-140 i J-80 oraz zasłużony członek Jachtklubu Stoczni Gdańskiej
sobota, 11 sierpnia 2018
Na "Iskrze II" podniesiono banderę Polskiej Marynarki Wojennej
środa, 11 sierpnia 1982
W Sztokholmie zbudowano "Vasę", najpotężniejszy okręt Gustawa II Adolfa w tamtym czasie i w tym rejonie. Zaraz po zwodowaniu okręt zatonął; jest dzisiaj eksponowany w Muzeum Okrętu Vasa w Sztokholmie
piątek, 11 sierpnia 1628