TYP: a1

Tonący statek towarowy uratowany

poniedziałek, 7 grudnia 2015
z mediów | JM
Statek towarowy EMS Majestic, który przepływał wczoraj kanał La Manche, zaczął nabierać wody. Z pomocą jednostce przyszła straż przybrzeżna. Towarowiec udało się odholować do portu. Nikomu z załogi nic się nie stało.

Do wydarzenia doszło wczoraj około 19, kiedy straż przybrzeżna Zjednoczonego Królestwa odebrała nadany przez załogę statku sygnał ratunkowy. Przepływając przez Cieśninę Kaletańską - najwęższą część kanału La Manche - jednostka napotkała na sztorm i zaczęła nabierać wody. Do pomocy wyruszyły śmigłowce i jednostki ratunkowe straży, a także okoliczne statki.

Jednym ze statków wysłanych na pomoc towarowcowi był "Thor Frigg", najnowszej generacji holownik. Dzięki niemu udało się bezpiecznie przetransportować tonącą jednostkę do portu w Southampton. Dwuosobowa załoga "Majestica" została z powodów bezpieczeństwa przetransportowana na brzeg drogą powietrzną.
Tagi: ems Majestic, holownik, towarownik, statek, wypadek, potop
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 February

Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Pomorski" pod dowództwem Wiesława Rakowskiego.
czwartek, 21 lutego 1980
"Chatka Puchatków" (przebudowana szalupa z "Batorego") dopływa do Santa Cruz na Teneryfie; dalszy etap rejsu prowadził na Karaiby.
sobota, 21 lutego 1959
Na VII Sejmiku Żeglarskim prezesem PZŻ wybrano Mariusza Zaruskiego.
niedziela, 21 lutego 1932
W Waszyngtonie umiera Henryk Arctowski, profesor, geofizyk, polarnik, uczestnik słynnej wyprawy antarktycznej na belgijskim żaglowcu "Belgica", przyczynił się do założenia pierwszej stracji polarnej na Wyspie Niedźwiedziej.
piątek, 21 lutego 1958