TYP: a1

Tonący statek towarowy uratowany

poniedziałek, 7 grudnia 2015
z mediów | JM
Statek towarowy EMS Majestic, który przepływał wczoraj kanał La Manche, zaczął nabierać wody. Z pomocą jednostce przyszła straż przybrzeżna. Towarowiec udało się odholować do portu. Nikomu z załogi nic się nie stało.

Do wydarzenia doszło wczoraj około 19, kiedy straż przybrzeżna Zjednoczonego Królestwa odebrała nadany przez załogę statku sygnał ratunkowy. Przepływając przez Cieśninę Kaletańską - najwęższą część kanału La Manche - jednostka napotkała na sztorm i zaczęła nabierać wody. Do pomocy wyruszyły śmigłowce i jednostki ratunkowe straży, a także okoliczne statki.

Jednym ze statków wysłanych na pomoc towarowcowi był "Thor Frigg", najnowszej generacji holownik. Dzięki niemu udało się bezpiecznie przetransportować tonącą jednostkę do portu w Southampton. Dwuosobowa załoga "Majestica" została z powodów bezpieczeństwa przetransportowana na brzeg drogą powietrzną.
Tagi: ems Majestic, holownik, towarownik, statek, wypadek, potop
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871