TYP: a1

Tonący statek towarowy uratowany

poniedziałek, 7 grudnia 2015
z mediów | JM
Statek towarowy EMS Majestic, który przepływał wczoraj kanał La Manche, zaczął nabierać wody. Z pomocą jednostce przyszła straż przybrzeżna. Towarowiec udało się odholować do portu. Nikomu z załogi nic się nie stało.

Do wydarzenia doszło wczoraj około 19, kiedy straż przybrzeżna Zjednoczonego Królestwa odebrała nadany przez załogę statku sygnał ratunkowy. Przepływając przez Cieśninę Kaletańską - najwęższą część kanału La Manche - jednostka napotkała na sztorm i zaczęła nabierać wody. Do pomocy wyruszyły śmigłowce i jednostki ratunkowe straży, a także okoliczne statki.

Jednym ze statków wysłanych na pomoc towarowcowi był "Thor Frigg", najnowszej generacji holownik. Dzięki niemu udało się bezpiecznie przetransportować tonącą jednostkę do portu w Southampton. Dwuosobowa załoga "Majestica" została z powodów bezpieczeństwa przetransportowana na brzeg drogą powietrzną.
Tagi: ems Majestic, holownik, towarownik, statek, wypadek, potop
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 April

Zatonięcie "Titanica" po zderzeniu z górą lodową.
poniedziałek, 15 kwietnia 1912
Wodowanie klipra "Flying Cloud", zaprojektowanego przez Donalda Mc Kaya, jednego z najsłynniejszych konstruktorów; zbudował największe, najszybsze i najładniejsze klipry. "Flying Cloud" był rekordzistą trasy z Nowego Jorku do San Francisco z czasem 89 dni
wtorek, 15 kwietnia 1851