TYP: a1

Wypadek promu z 650 osobami na pokładzie

czwartek, 6 sierpnia 2015
z mediów | JM
We wtorek doszło do wypadku szybkiego promu pasażerskiego "Jonathan Swift", który uderzył w nabrzeże portu w Walii. Przyczyną zdarzenia był porywisty wiatr. 650 pasażerom statku nic się nie stało. Kolejne rejsy jednostki zostały odwołane.


Prom "Jonathan Swift" należy do irlandzkich linii Irish Ferries. Jest przystosowany do szybkiego przewożenia pasażerów przez Morze Irlandzkie, na trasie Dublin - Holyhead. Właśnie w Walijskiej miejscowości doszło do wypadku. Kiedy prom wychodził na pełną wodę, rozpętała się wichura. Porywisty wiatr cofnął jednostkę do portu i sprawił, że uderzyła w nabrzeże.

Na pokładzie promu było w tym czasie 650 pasażerów. Na szczęście nikt nie został ranny. Przewozem osób zajęła się jednostka zastępcza, a "Jonathan Swift" trafił na obserwację pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Jak dotąd odwołano trzy kolejne rejsy tego statku.
Tagi: wypadek, prom, Irladnia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 June

"Club Med" bije rekord trasy Kadyks - San Salvador z wynikiem 10 dni, 14 godzin, 54 minuty, 43 sekundy (15,3 w). Poprzedni rekord należał do katamarana "Jet Services V" Serge Madeca.
niedziela, 18 czerwca 2000
rozpoczęły się 6. etapowe regaty, w których startowało 81 jachtów, 163 żeglarzy. W klasie Finn wygrał Czesław Marchaj, a sędzią regat był Bolesław Kowalski.
piątek, 18 czerwca 1954
Na łodzi o długości 9 m nazwanej "Great Western" amerykański rybak Howard Blackburn, wcześniej pozbawiony palców u rąk, wyruszył w samotny rejs z Gloucester w Stanach Zjednoczonych; dotarł do Gloucester w Anglii po 61 dniach żeglugi.
niedziela, 18 czerwca 1899