TYP: a1

Wypadek promu z 650 osobami na pokładzie

czwartek, 6 sierpnia 2015
z mediów | JM
We wtorek doszło do wypadku szybkiego promu pasażerskiego "Jonathan Swift", który uderzył w nabrzeże portu w Walii. Przyczyną zdarzenia był porywisty wiatr. 650 pasażerom statku nic się nie stało. Kolejne rejsy jednostki zostały odwołane.


Prom "Jonathan Swift" należy do irlandzkich linii Irish Ferries. Jest przystosowany do szybkiego przewożenia pasażerów przez Morze Irlandzkie, na trasie Dublin - Holyhead. Właśnie w Walijskiej miejscowości doszło do wypadku. Kiedy prom wychodził na pełną wodę, rozpętała się wichura. Porywisty wiatr cofnął jednostkę do portu i sprawił, że uderzyła w nabrzeże.

Na pokładzie promu było w tym czasie 650 pasażerów. Na szczęście nikt nie został ranny. Przewozem osób zajęła się jednostka zastępcza, a "Jonathan Swift" trafił na obserwację pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Jak dotąd odwołano trzy kolejne rejsy tego statku.
Tagi: wypadek, prom, Irladnia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 April

Zatonięcie "Titanica" po zderzeniu z górą lodową.
poniedziałek, 15 kwietnia 1912
Wodowanie klipra "Flying Cloud", zaprojektowanego przez Donalda Mc Kaya, jednego z najsłynniejszych konstruktorów; zbudował największe, najszybsze i najładniejsze klipry. "Flying Cloud" był rekordzistą trasy z Nowego Jorku do San Francisco z czasem 89 dni
wtorek, 15 kwietnia 1851