TYP: a1

Dwoje Polaków zginęło w wypadku jachtu u wybrzeży Maroka

środa, 4 listopada 2015
Portal internetowy Marocco World News podał w poniedziałek informację o śmierci dwojga polskich turystów, którzy zginęli podczas wywrotki jachtu u wybrzeży Maroka, na wysokości miasta Al-Dżadida. Na jachcie było jeszcze 6 innych osób, które zostały uratowane.


licensed under CC0

Informacje na temat wypadku są nadal bardzo skąpe. Prawdopodobnie jacht zmierzał z Gibraltaru na Wyspy Kanaryjskie. Na wysokości portu Al-Dżadida z jachtu wezwana została pomoc ze względu na problemy z silnikiem. Według strony Marocco World News jednostka wywróciła się, a dwojga z pośród przebywających na jachcie osób - 41-letniego mężczyzny i 53-letniej kobiety - nie udało się uratować. Pozostałe 6 osób zostało podjęte przez łódź rybacką, a 4 z nich przewieziono do szpitala w Al-Dżadida.

Według portalu le360, wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie jachtu były Polakami. Dwie osoby, które zginęły podczas feralnego rejsu, zostały według tego źródła zmyte z pokładu, a ich ciała wyrzucone przez fale na plażę.

Źródła:
http://www.moroccoworldnews.com/2015/11/171760/morocco-two-polish-tourists-killed-as-yacht-capsizes-off-el-jadida-coast/
http://www.le360.ma/fr/societe/mort-de-deux-polonais-au-large-del-jadida-56105
Tagi: wypadek jachtu, śmierć żeglarzy
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 May

Wyruszył w rejs Willy de Roos na stalowym keczu "Williwaw"; przekroczył północny krąg polarny, żeglował wzdłuż zachodniego brzegu Grenlandii, przeszedł Przejście Północno-Zachodnie i dookoła Alaski, dotarł do Vancouver w Kanadzie.
sobota, 21 maja 1977
W Warszawie zmarł Leonid Teliga, pierwszy polski samotny żeglarz, który w okresie powojennym opłynął kulę ziemską na jachcie "Opty".
piątek, 21 maja 1971
Na jachcie "Tilikum", przebudowanym kanoe z cedrowego drzewa, w okołoziemski rejs wypłynął John C. Voss.
wtorek, 21 maja 1901
W suchym doku w Greenwich, w trakcie remontu częściowo spłonął kliper "Cutty Sark".
poniedziałek, 21 maja 2007