TYP: a1

Dwoje Polaków zginęło w wypadku jachtu u wybrzeży Maroka

środa, 4 listopada 2015
Portal internetowy Marocco World News podał w poniedziałek informację o śmierci dwojga polskich turystów, którzy zginęli podczas wywrotki jachtu u wybrzeży Maroka, na wysokości miasta Al-Dżadida. Na jachcie było jeszcze 6 innych osób, które zostały uratowane.


licensed under CC0

Informacje na temat wypadku są nadal bardzo skąpe. Prawdopodobnie jacht zmierzał z Gibraltaru na Wyspy Kanaryjskie. Na wysokości portu Al-Dżadida z jachtu wezwana została pomoc ze względu na problemy z silnikiem. Według strony Marocco World News jednostka wywróciła się, a dwojga z pośród przebywających na jachcie osób - 41-letniego mężczyzny i 53-letniej kobiety - nie udało się uratować. Pozostałe 6 osób zostało podjęte przez łódź rybacką, a 4 z nich przewieziono do szpitala w Al-Dżadida.

Według portalu le360, wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie jachtu były Polakami. Dwie osoby, które zginęły podczas feralnego rejsu, zostały według tego źródła zmyte z pokładu, a ich ciała wyrzucone przez fale na plażę.

Źródła:
http://www.moroccoworldnews.com/2015/11/171760/morocco-two-polish-tourists-killed-as-yacht-capsizes-off-el-jadida-coast/
http://www.le360.ma/fr/societe/mort-de-deux-polonais-au-large-del-jadida-56105
Tagi: wypadek jachtu, śmierć żeglarzy
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 December

Zginął z rąk amazońskich piratów sir Peter Blake, niezwykły żeglarz, podróżnik i ekolog. Był jednym żeglarzem, który brał udział w pierwszych pięciu edycjach regat Whitbread (w latach 1989-1990 na jachcie "Steinlager" zwyciężył we wszystkich sześciu etapa
czwartek, 6 grudnia 2001
Krzysztof Kolumb podczas swej pierwszej ekspedycji odkrył Haiti; dwa tygodnie później "Santa Maria" weszła na mieliznę i statek uznano za stracony.
piątek, 6 grudnia 1492