TYP: a1

"Rekreacyjne żeglowanie po wodach śródlądowych"

środa, 8 grudnia 2010
Z.
rekreacyjne żeglowanieTytuł tej książki jest nieco mylący, a na pewno nie oddaje w pełni istoty rzeczy. Zwłaszcza słowo "rekreacyjne" może powodować, że potencjalny czytelnik zbagatelizuje treści zawarte w tej książce. A nie słusznie! Nie jest to bowiem błahe pisanie o zwykłym "szuwarowym" pływaniu - to doskonały podręcznik i zarazem poradnik, z którego powinni korzystać nie tylko kursanci, ale i wytrawni żeglarze. Autor, doświadczony instruktor żeglarstwa, nauczyciel akademicki i jednocześnie wybitny żeglarz dzieli się z czytelnikiem swym ogromnym doświadczeniem.

Jaki powinien być dobry podręcznik? Oczywiście ma być nienudny, powinien być interesujący, przystępny i wciągający. I taką właśnie książkę napisał Władysław R. Dąbrowski. To co w niej zawarte z pewnością pozwoli na pozytywne zdanie egzaminu na stopień żeglarza, jest to bowiem kopalnia wiedzy praktycznej pozwalającej umiejętnie i bezpiecznie żeglować.

Polecamy!Władysław R. Dąbrowski
  "Rekreacyjne żeglowanie po wodach śródlądowych"
"Przedsięwzięcie Galicja" 2008
275 stron
oprawa twarda
cena: 44 zł
Powiązane:
TYP: a3
0 1
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 March

W Wellington urodził się Russel Coutts; był sternikiem w "Team New Zealand". W ich barwach obronił Puchar dla Nowej Zelandii.
czwartek, 1 marca 1962
W rejsie z Australii do Europy ginie bez wieści bark "Admirał Karpfanger" ex "L'anenir".
wtorek, 1 marca 1938
W okołoziemskim rejsie "Dar Pomorza" pod Kapitanem Konstantym Maciejewiczem opływa Przylądek Horn; było to pierwsze przejscie przylądka pod polską banderą.
poniedziałek, 1 marca 1937
Urodził się Kpt. Andrzej Urbańczyk, żeglarz, pisarz, kompozytor piosenek żeglarskich, aforysta, poeta, swego czasu kolarz, judoka, wojujący pacyfista, obrońca zwierząt, najczęściej nagradzany kapitan Rejsu Roku, organizator i dowódca pierwszej powojennej
niedziela, 1 marca 1936
"Dar Pomorza" jako pierwszy polski statek zawija do Japonii.
piątek, 1 marca 1935
Konstanty Maciejewicz rozpoczyna pracę w PSM w Tczewie.
środa, 1 marca 1922