TYP: a1

ANBIERADA 2014: Przeziębienie górą

poniedziałek, 6 października 2014
Informacja prasowa
W związku ze złym samopoczuciem Antoni Bierowiec przerwał swój rejs w górę Wisły. Projekt Anbierada 2014 zakończył się w Białej Górze."Nie czuję się najlepiej. Nie gorączkuję ale odczuwam bardzo mocne osłabienie. Wolę nie ryzykować w dalszych dniach rejsu. Podróż w górę rzeki Wisły, odkładamy na inny czas…" – taką informację otrzymaliśmy od pana Antoniego.

Zgadzamy się z tą decyzją i w pełni ją popieramy. Bez dobrego samopoczucia psychicznego, a także fizycznego, trudno jest realizować swoje marzenia. Załoga Jerzowca w 29. dniu rejsu pokonała dystans ok. 20 km, co daje nam łącznie 1310 km podróży szlakami żeglownymi. Aktualnie Kapitan Antoni, znajduje się w Białej Górze. Trwa wypakowanie i sprzątanie Optymista, czyli dobrze nam znana „przerwa techniczna”.

Za pomocą systemu Qguar OTM oraz lokalizatora Kormoran – od firmy Radionika, możecie na bieżąco sprawdzać aktualne miejsce pobytu Pana Antka: http://qpilot.quantum.pl/anbierada2014/

Więcej informacji: https://www.facebook.com/Quantum.software


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911