TYP: a1

John Matthews „Piraci”

środa, 23 lutego 2011
MZ
Piraci
Ta pięknie wydana książka wprowadza czytelnika w barwny, intrygujący i egzotyczny świat piratów, korsarzy, ukrytych skarbów, bitew morskich i okrutnych obyczajów. Jednym słowem w świat, który fascynuje dziecko, tkwiące przecież w każdym z nas. Adresowana jest do młodego czytelnika, ale zapewniam, że i ojciec z przyjemnością wraz z synem będzie przewracał strony z kolorowymi ilustracjami. Jest to również książka do czytania, bowiem obok rysunków, reprodukcji starych map, grafik i zdjęć, znajdziemy tu też ciekawy tekst, poznamy sylwetki najsłynniejszych autentycznych piratów, mnóstwo faktów z historii, dowiemy się jakie za piractwo groziły kary, jak piraci walczyli, co stanowiło ich uzbrojenie, na jakich okrętach pływali, poznamy wreszcie, dzięki umieszczonemu słownikowi, niektóre wyrażenia pochodzące ze specyficznej pirackiej gwary.


Zatem z pieśnią „Piętnastu chłopa na umrzyka skrzyni, jo-ho-ho i butelka rumu...” rzucamy się do lektury. A towarzyszyć nam będzie Długi John Silver, kapitan Jack Sparrow i okrutny kapitan Kidd.

Piraci

John Matthews „Piraci”
Wydawnictwo Arkady 2007
cena: 49 zł


UWAGA, KONKURS!

Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie. Do wygrania 2 książki "Piraci" dla użytkowników Tawerny. Zasady są banalnie proste:

1) dodaj się do zawodników w dowolnej klasie regatowej (zakładka “NA SPORTOWO”)
2) wstaw co najmniej jedno zdjęcie z regat przy odpowiedniej klasie regatowej
3) zgłoś zdjęcie do konkursu wysyłając e-mail na adres info@tawernaskipperow.pl z linkiem do zdjęcia

Wygrywają fotografie, które zostaną najlepiej ocenione przez użytkowników.

Konkurs trwa również na Facebooku - żeby wziąć w nim udział wystarczy do naszego profilu dodać zdjęcie z regat. Trzeci egzemplarz książki "Piraci" otrzyma autor zdjęcia, które zbierze najwięcej kliknięć “lubię to”.

Jedna osoba może wygrać tylko jedną książkę!

Zdjęcia zgłoszone do konkursu:

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |


Konkurs zakończony! Zwycięskie zdjęcia:


Maciej Sierzputowski, Mistrzostwa Świata, Hiszpania Sanxenxo 2005

Kiekrz 2010

Wygrywamy

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 June

Wyruszył w rejs na Spitsbergen s/y "Swarożyc" z Kpt. Wacławem Liskiewiczem; był to pierwszy jacht, który dotarł do wyspy (port Svalbard) po drugiej wojnie światowej.
wtorek, 13 czerwca 1967
Patent kapitański zdobywają Teresa Remiszewska, Kazimierz (Kuba) Jaworski, Ziemowit Barański i Zbigniew Boliński.
wtorek, 13 czerwca 1961