TYP: a1

"Piraci na statek!" - książka dla dzieci + konkurs

środa, 9 listopada 2011
MZ

Myślę, że wielu rodziców zastanawia się, jak wszczepić swoim nieletnim tzw. pociechom, miłość do morza, żeglarstwa i podobnych sportów wodnych – może to bowiem być np. wioślarstwo. Oczywiście pierwsza, nieco prostacka myśl, to rzucić dziecię na „na głęboką wodę” - niektórzy traktują to dosłownie, inni stosują półśrodki, jakieś podtrzymujące ofiarę na wodzie nadmuchiwane zarękawki, kółka dymane itp. To nie zawsze skutkuje, a wręcz w większości wypadków powoduje, że ofiara, czyli wspomniane dziecię, nabierze wodowstrętu.

Część dziatwy, bardziej przedsiębiorcza i obdarzona wybujałą wyobraźnią, sama sobie rozrywki wodne organizuje, sięgając po wszystko to, co na wodzie utrzymać się może, a to koryta, miski, plastikowe wanny i w tychże urządza sobie ekstra zabawę, zamieniając owe przedmioty w okręty, prujące morskie odmęty. To z kolei powoduje u rodziców palpitacje serca. Najprostszą i polecaną przez nas metodą jest lektura.

Mam przed sobą książeczkę, która w nieletnich może wzbudzić zainteresowanie światem piratów i przygód morskich. Skierowana jest do najmłodszych, choć jak przeczytamy na tylnej stronie okładki, „ze względu na małe elementy, przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 lat”. Małe elementy? No tak, bo jest to książka nie tylko do czytania, ale i do zabawy. Oprócz broszurki z tekstem, zabawnym i barwnie ilustrowanym, mamy tu także rozkładaną makietę wyspy i pirackich statków, a także wiele figurek bohaterów opowieści oraz przedmiotów, którymi owe figurki można obdarzać. Uważam, że taka książka wraz z zabawową zawartością prędzej wpłynie na zainteresowanie dziatwy sprawami morskimi, niż pozbawione wyobraźni i polotu zwykłe nurzanie tejże dziatwy w wodzie.


Piraci na statek!”

Opowieść o piratach, rozkładany statek, ponad 50 figurek

Wydawnictwo Wilga Sp. z o.o.


UWAGA, KONKURS!

Mamy do rozdania 4 książki „Piraci na statek!”. W związku z tym do konkursu zapraszamy dzieci. Żeby wziąć udział wystarczy narysować pirata, zeskanować i przesłać (w tym mogą pomóc rodzice ;)) na adres info@tawernaskipperow.pl.

Konkurs trwa do 24.11.2011.


Zwycięzcy:


Lena, 5 lat


Damian, 8 lat

.

Szymek, 6 lat

.

Kornelka, 3 lata

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 December

Pierwszy i najpopularniejszy zespół szantowy "Stare Dzwony" obchodził jubileusz 20. lecia działalności.
czwartek, 5 grudnia 2002
Kazimierz Jaworski "Kuba" na s/y "Spanielek" ukończył regaty Mini Trasat; płynąc samotnie pokonał dystans prawie pięciu tysięcy mil w czasie 42 dni i 6 godzin, zajmując na mecie 2. miejsce.
poniedziałek, 5 grudnia 1977
We Wrocławiu powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
czwartek, 5 grudnia 1946