TYP: a1

"Piraci na statek!" - książka dla dzieci + konkurs

środa, 9 listopada 2011
MZ

Myślę, że wielu rodziców zastanawia się, jak wszczepić swoim nieletnim tzw. pociechom, miłość do morza, żeglarstwa i podobnych sportów wodnych – może to bowiem być np. wioślarstwo. Oczywiście pierwsza, nieco prostacka myśl, to rzucić dziecię na „na głęboką wodę” - niektórzy traktują to dosłownie, inni stosują półśrodki, jakieś podtrzymujące ofiarę na wodzie nadmuchiwane zarękawki, kółka dymane itp. To nie zawsze skutkuje, a wręcz w większości wypadków powoduje, że ofiara, czyli wspomniane dziecię, nabierze wodowstrętu.

Część dziatwy, bardziej przedsiębiorcza i obdarzona wybujałą wyobraźnią, sama sobie rozrywki wodne organizuje, sięgając po wszystko to, co na wodzie utrzymać się może, a to koryta, miski, plastikowe wanny i w tychże urządza sobie ekstra zabawę, zamieniając owe przedmioty w okręty, prujące morskie odmęty. To z kolei powoduje u rodziców palpitacje serca. Najprostszą i polecaną przez nas metodą jest lektura.

Mam przed sobą książeczkę, która w nieletnich może wzbudzić zainteresowanie światem piratów i przygód morskich. Skierowana jest do najmłodszych, choć jak przeczytamy na tylnej stronie okładki, „ze względu na małe elementy, przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 lat”. Małe elementy? No tak, bo jest to książka nie tylko do czytania, ale i do zabawy. Oprócz broszurki z tekstem, zabawnym i barwnie ilustrowanym, mamy tu także rozkładaną makietę wyspy i pirackich statków, a także wiele figurek bohaterów opowieści oraz przedmiotów, którymi owe figurki można obdarzać. Uważam, że taka książka wraz z zabawową zawartością prędzej wpłynie na zainteresowanie dziatwy sprawami morskimi, niż pozbawione wyobraźni i polotu zwykłe nurzanie tejże dziatwy w wodzie.


Piraci na statek!”

Opowieść o piratach, rozkładany statek, ponad 50 figurek

Wydawnictwo Wilga Sp. z o.o.


UWAGA, KONKURS!

Mamy do rozdania 4 książki „Piraci na statek!”. W związku z tym do konkursu zapraszamy dzieci. Żeby wziąć udział wystarczy narysować pirata, zeskanować i przesłać (w tym mogą pomóc rodzice ;)) na adres info@tawernaskipperow.pl.

Konkurs trwa do 24.11.2011.


Zwycięzcy:


Lena, 5 lat


Damian, 8 lat

.

Szymek, 6 lat

.

Kornelka, 3 lata

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 June

Na "Tawny Pipit" jako wtedy najstarszy żeglarz (75 lat) wyruszył w samotny rejs z New Jersey do Europy Stefan Szwarnowski. Rejs zakończył w Kornwalii (13.08) wejściem na skały Sandy Mouth koło Bude w Kornwalii.
piątek, 2 czerwca 1989
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Kazimierzem Goebelem wychodząc w rejs dookoła Islandii.
środa, 2 czerwca 1976
W Gdyni kończy się rejs "Daru Pomorza" wokół Przylądka Horn. Było to pierwsze polskie przejście Hornu.
środa, 2 czerwca 1937
Konstanty Maciejewicz wstępuje do Morskiego Korpusu Kadetów w Petersburgu.
niedziela, 2 czerwca 1907
Za zgodą władz cesarskich powołane zostało Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie; WTW miało na celu "zachęcenie ludności miejskiej do jazdy na łodziach wiosłowych i żaglowych". Dla potrzeb żeglarzy sprowadzono z Gdańska gaflowy kuter mieczowy "Boruta" o pow
czwartek, 2 czerwca 1881