TYP: a1

"Łowcy skarbów – przygoda na Karaibach" Christian Tielmann

środa, 29 lutego 2012
MZ

Wszelkie statystyki i zestawienia są dla Polski i Polaków bezlitosne. Nie czytamy książek, a w każdym razie czytamy nieporównanie mniej niż inni. To przykre i w pewien sposób zawstydzające. To nie tak, bym w pogardzie miał tych nieczytających, uważał ich za istoty upośledzone, głupsze i nic nie warte, nie - mnie jest ich po prostu żal!

Wydaje mi się, że ich życie, poprzez niechęć do lektury staje uboższe, mniej ciekawe. Ponoć nawyk czytania uzyskujemy w pierwszych latach życia, stąd apele o to, aby rodzice czytali swoim latoroślom, zwanym także „pociechami”. Ale aby im czytać, czy też w nieco późniejszym wieku zapewniać im stały dopływ interesujących lektur, potrzeba aby owe lektury były dostępne i co istotne – ciekawe!

Oto właśnie taka książeczka, nadaje się dla dzieci w wieku od 8 – 12 lat, mogą ją czytać same, czcionka duża, do tego interesujące ilustracje, a co najistotniejsze, jest to książka, o której można powiedzieć, że spełnia warunek zaklęty w kilku słowach: uczyć bawiąc, bawić ucząc. Ciekawa fabuła i sporo informacji o Karaibach, żegludze, statkach poszukiwawczych, zatopionych skarbach, nurkowaniu i sztormach. Jest to kolejna książka z cyklu „Okiem tygrysa”, której mottem jest zdanie: opowieści dla dociekliwych i odważnych. Sprawcie tę książkę swojemu dziecku. Będzie to z pożytkiem dla niego.Christian Tielmann „Łowcy skarbów – przygoda na Karaibach”

rysunki :Volker Fredrich

Wydawnictwo „Pascal”


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 June

Wystartował ze Świnoujścia s/y "Asterias" pod dowództwem Kapitana Aleksandra Lipińskiego w rejs dookoła świata na trasie Świnoujście, Bermudy, Kanał Panamski, Tahiti, Australia, Mauritius, Kapsztad, Świnoujście.
wtorek, 29 czerwca 1976
W kolejnych regatach Bermudy-Europa z metą w hiszpańskim porcie Bayona wziął udział "Dar Szczecina" z Kapitanem Jerzym Kraszewskim.
czwartek, 29 czerwca 1972
Z Helu wyruszył s/y "Freya" z Kpt. Dariuszem Boguckim; żeglarze dotarli do portu Godthab na Grenlandii i powrócili do kraju 19 września.
niedziela, 29 czerwca 1969
Wyruszył w pierwszy rejs 300-tonowy flagowy statek szkolny ZHP "Zawisza Czarny" pod Kapitanem Mariuszem Zaruskim; trasa wiodła z Gdyni do Kopenhagi, Londynu, Antwerpii, Amsterdamu i z powrotem do Gdyni.
sobota, 29 czerwca 1935
W Greenock wodowany został herbaciany kliper "Ariel", m.in. uczestnik regat kliprów w 1866 r., w których startowały trzy najsłynniejsze klipry "Teaping", "Ariel", "Serica"; trasę z Fu-czou do Londynu pokonały w 99 dni; zwyciężył "Teaping" z przewagą 12 mi
czwartek, 29 czerwca 1865