TYP: a1

Nowa płyta Załogi Dr. Bryga już w sprzedaży

środa, 9 marca 2011
Michał Brzozowski
Załoga Dr. BrygaW końcu pojawił się długo oczekiwany, pełnowymiarowy krążek giżyckiej formacji Załoga Dr. Bryga pt.: „Na Wschodnim Pacyfiku”. Znajdziecie na nim mieszankę wybuchową różnych stylów muzycznych ze szczególną dominacją rocka marynistycznego. Większość utworów to żywiołowe kompozycje z przesterowanymi gitarami i wyrazistym uderzeniem perkusji. Dwie rock-szanty okraszone zostały melodyjnymi dźwiękami saksofonu, który w pewnym sensie nadaje nowy wymiar żeglarskiej piosence. Na płycie znajdują się też dwie ballady, w których to Brygowcy pokazują swoje spokojniejsze oblicze.

Płyta zawiera 10 własnych kompozycji oraz bonus track - cover pewnej kultowej szanty klasycznej pewnego uznanego zespołu. Jakiego? O tym już na samej płycie :) Zapraszamy do zapoznania się z autorską twórczością Załogi Dr. Bryga, a także do wspólnych śpiewów i harców podczas koncertów! Ahoj!Patronat medialny nad płytą "Na Wschodnim Pacyfiku" objęła redakcja Tawerny Skipperów.


KONKURS!

Mamy do rozdania 3 najnowsze krążki Załogi Dr. Bryga "Na Wschodnim Pacyfiku" z autografami członków zespołu!

Płyty otrzymają osoby, które jako pierwsze prześlą prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe. Jedno pytanie = jedna płyta :) UWAGA: Odpowiedzi należy wysłać na adres info@tawernaskipperow.pl podając swój login na Tawernie Skipperów.

Pytanie konkursowe nr 1: Podaj tytuł pierwszej płyty zespołu Załoga Dr. Bryga oraz rok jej wydania.
Odpowiedź: "No Shanties Inside", 2009. Zwyciężczynią została Hanna Piecychna! Gratulujemy :)

Pytanie konkursowe nr 2: Dlaczego basista Dominik grał w pozycji siedzącej na festiwalu Serwy 2009?
Odpowiedź: Miał nogę w gipsie. Zwyciężył Marek Wilczek :)

Pytanie konkursowe nr 3: W którym roku do zespołu dołączył Krzysztof Augustyniak?
Odpowiedź: 2008. Wygrywa Bartosz Kłopotowski :)

Jedna osoba może wygrać tylko jedną płytę.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 March

Na wodach San Diego tonie "One Australia" Johna Bertranda stając się pierwszym jachtem zatopionym podczas regat o Puchar Ameryki.
niedziela, 5 marca 1995
Wodowanie w Bilbao szkunera "Juan Sebastian de Elcano".
sobota, 5 marca 1927
Urodził się Zdzisław Michalski, generał brygady, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej; pierwsze uprawnienia żeglarskie zdobył w oflagu, gdzie przebywał jako oficer kampanii wrześniowej. W latach 1964-1969 pływał jako zastępca kapitana na "Zawiszy Czarnym". W
wtorek, 5 marca 1912