TYP: a1

"Chorwacja - Przewodnik historyczny"

środa, 16 listopada 2011
MZ

W tym wypadku nie mamy do czynienia z książką, która by nawet w części zahaczała o żeglarstwo, a jednak Ci z żeglarzy, którzy czy to sporadycznie, czy też regularnie odwiedzają Adriatyk i pływają wzdłuż chorwackich wybrzeży powinni po tę pozycję sięgnąć. Po pierwsze dla tego, że warto czytać książki, po drugie – bowiem warto coś wiedzieć o historii miejsc, które odwiedzamy, po trzecie, bo tę książkę czyta się z ogromnym zainteresowaniem.

Mamy możliwość poznać nie tylko współczesność odwiedzanych miast i miasteczek czy też wiosek, ale także ich historię, tę najdawniejszą i tę, która przed momentem przeminęła, a wszystko to opisane barwnie i co lekturę czyni strawniejszą, z mnóstwem anegdot. Nie da się ukryć, że historia tego obszaru, który obecnie nazywa się Chorwacją, a także terytoriów pobliskich, to materiał na sensacyjną, miejscami okrutną, a czasem zabawną opowieść. Autor, od wielu lat peregrynujący te tereny, a co warto zaznaczyć, będący historykiem, znakomicie połączył te wątki. Dzięki temu odwiedzanie pozornie już świetnie znanych miejsc, nagle się staje zupełnie nową, fascynującą przygodą. Warto wziąć tę książkę na kolejny chorwacki rejs!

Sławomir Koper "Chorwacja przewodnik historyczny"

O fascynującej historii, jedzeniu i piciu

Wydawnictwo Bellona 2011


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 June

W Sztokholmie otwarto Muzeum Okrętu "Vasa".
piątek, 15 czerwca 1990
Alfred Johnson, rybak nowofunlandzki na swojej dory o długości 5 m o nazwie "Centennial" wyruszył z Gloucester w pierwszy samotny rejs przez Atlantyk; dotarł do Liverpoolu 17 sierpnia tego roku.
czwartek, 15 czerwca 1876