TYP: a1

"Voditelj Brodice" Piotr Lewandowski

środa, 19 października 2011
MZ

Mam przed sobą niewielką książeczkę pod tytułem „Voditelj Brodice. Podręcznik żeglowania po Adriatyku". To już kolejna publikacja firmowana przez Piotra Lewandowskiego – autora, jak i przez prowadzoną przez niego „Szkołę Żeglarstwa Morka”. 


Cóż to jest ów „Voditelj Brodice”? Otóż jest to patent wydawany przez chorwackie władze, a uprawniający do prowadzenia jachtów zarówno żaglowych jak i motorowych. Patent ten o tyle jest wygodny, że posiadacz takowego nie potrzebuje już w Chorwacji żadnych dodatkowych potwierdzeń swoich umiejętności, a przecież czasem się zdarza, że armator żąda przy przekazywaniu jachtu licencji radiooperatora. Książka Piotra Lewandowskiego wszystkim tym, którzy chcieliby takie uprawnienia zdobyć i swobodnie w Chorwacji żeglować to zadanie ułatwi. Zawiera bowiem wszystkie potrzebne informacje do tego potrzebne. Ba! Uważam, że jest to książeczka przydatna nie tylko do tego by do, nawiasem mówiąc, stosunkowo łatwego egzaminu przystąpić i go zdać, ale także stanowiąca dobrą pomoc przy planowaniu rejsu w Chorwacji. Poświadczam to, będąc Voditeljem Brodice i często w Chorwacji żeglując. Dodatkowym atutem jest dołączona do książki płyta CD zawierająca materiał w stosunku do książki rozszerzony. Polecamy.


Piotr Lewandowski „Voditelj Brodice – podręcznik żeglowania po Adriatyku”

Wydanie II, Kalisz 2008

Wydawca: Morka – Piotr Lewandowski

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 June

W regatach Rolex Transatlantic Challenge wygrywa "Mari Cha IV".
środa, 1 czerwca 2005
Na starcie regat AZAB 83 stanął Jerzy Rakowicz na jachcie "Alices Mirror"; zajął 2 miejsce na mecie w Falmouth, a pierwsze w swojej klasie.
środa, 1 czerwca 1983
W Gdańsku odbył się chrzest "Pogorii".
niedziela, 1 czerwca 1980
Start do III Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy; tym razem wystartowało 35 zawodników. Regaty wygrał Geoffrey Williams na "Sir Thomas Lipton".
sobota, 1 czerwca 1968
Na małym jachcie "Tinkerbelle" Robert Manry rozpoczął samotny rejs z Falmouth w Stanach Zjednoczonych do Falmouth w Anglii.
wtorek, 1 czerwca 1965
Rozpoczęcie rejsu s/y "Amethyst" ze Stanleyem Jabłońskim przez Atlantyk.
sobota, 1 czerwca 1963
W Auckland kończy się rejs Erwina Webera na s/y "Farys", pierwszy samotny rejs polskiego żeglarza.
środa, 1 czerwca 1938
Na "New Bedford" z portu Chatham rozpoczęli przeprawę przez Atlantyk Thomas Crapo wraz z żoną; 22 lipca wylądowali w Newlyn w Wielkiej Brytanii.
piątek, 1 czerwca 1877