TYP: a1

Kuba. Zielony przewodnik

poniedziałek, 11 lipca 2016
Monika Frenkiel
Kuba. Największa wyspa na Morzu Karaibskim. Miejsce wyjątkowo pięknych krajobrazów i równie wyjątkowej historii. Niedawno na Kubę ponownie ruszyły statki wycieczkowe ze Stanów Zjednoczonych a kraj otwiera nowy rozdział kontaktów ze światem. To idealny moment, żeby się tam wybrać, a pomóc nam w tym może Zielony Przewodnik Michelina.


Przewodnik w podręcznym formacie podzielony jest na trzy części. Pierwsza dotyczy organizacji podróży – znajdziemy tu niezbędne informacje na temat dokumentów i formalności, ubezpieczenia, opłat celnych, szczepień czy informacje na temat pieniędzy. Jak płacić, czym płacić i jakie są koszty podróży. W tej części nie zabraknie także pożytecznych adresów – informacji turystycznej , banków, miejscowej kuchni czy tematów, których lepiej nie poruszać w rozmowie z Kubańczykami.

Część druga przewodnika to opis kraju – historii, polityki, kultury, społeczeństwa i religii. To tu znajdziecie także najważniejsze informacje na temat kubańskiej muzyki , tańca, sztuki i literatury. W tym rozdziale znajda cos dla siebie także miłośnicy kubańskich cygar.

Część trzecia to właściwy przewodnik, czyli co warto zobaczyć. Ta część podzielona jest na prowincje – Hawana i okolice, zachodnia Kuba, północne wybrzeże i jego plaże oraz Kuba środkowa, wraz ze słynnymi Zatoką Świń, Trinidadem i Cienfuegos. W każdej lokalizacji znajdziemy nie tylko opis ciekawych atrakcji turystycznych, ale także propozycje wycieczek a nawet adresy – restauracji, barów czy interesujących sklepów i targów. Oczywiście, jak na przewodnik Michelina przystało, miejsca oznaczone SA gwiazdkami.

Przewodnik zawiera także pełny zestaw dokładnych map – ogólna mapę kraju, plany miast, mapy tematyczne i trasy wycieczek oraz propozycje zwiedzania razem z rodziną.

„Kuba. Zielony przewodnik”
Opracowanie zbiorowe
Wydawca: Bezdroża
Tagi: przewodnik, Kuba, Bezdroża
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 February

Zmarł kapitan Zdzisław Paska, jeden z najbardziej doświadczonych polskich kapitanów jachtowych XX wieku, wspaniały żeglarz i wychowawca młodzieży, wieloletni kapitan i opiekun jachtu „Magnolia”.
niedziela, 5 lutego 2017
Przylądek Horn opłynął s/y "Otago" pod dowództem Kpt. Zdzisława Pieńkawy; Przylądek Horn opłynął s/y "Copernicus" pod dowództem Kapitana Zygfryda Perlickiego.
wtorek, 5 lutego 1974
Bernard Moitessier na "Joshua" mija Przylądek Horn podczas The Golden Globe.
środa, 5 lutego 1969
W Sartanie w Rosji urodził się Stefan Gorazdowski. Jednen z pierwszych kapitanów polskiej floty handlowej, autor podręczników z nawigacji.
niedziela, 5 lutego 1911