TYP: a1

Velux 5 Oceans - Gutek naprawia jacht i leczy złamane żebro

środa, 13 kwietnia 2011
Weronika Morys
onEdition/w-w-i.com
onEdition/w-w-i.com
O rozgrywanej obecnie edycji regat samotników dookoła świata Velux 5 Oceans można powiedzieć wszystko oprócz tego, że jest nudna. Sytuacja punktowa robi się skomplikowana. Obecnie drugą lokatę w klasyfikacji generalnej zajmuje Zbigniew Gutkowski. Teraz jednak Gutek musi spędzić pewien czas w porcie, ze względu na problemy techniczne i zdrowotne.


Tymczasem Kanadyjczyk Derek Hatfield, znajdujący się na trzecim miejscu klasyfikacji ogólnej, uzyskał najlepszy czas (2 dni, 13 godzin, 43 minuty) w punktowanej strefie pomiaru prędkości położonej pomiędzy 5°S i 5°N, zdobywając kolejne trzy punkty. Tym samym, jeżeli zawodnicy dopłyną do mety w takiej kolejności, w jakiej znajdują się dzisiaj, zrówna się on punktowo ze Zbigniewem „Gutkiem” Gutkowskim. A zatem Polak i Kanadyjczyk mogą startować do kolejnego etapu z taką samą liczbą 43 punktów.

Jeszcze dwa dni temu Gutek planował, że już dzisiaj wypłynie w dalszą trasę. Niestety okazało się, że upadek w trakcie czwartego etapu skutkował jednym złamanym i jednym pękniętym żebrem. W trosce o swoje zdrowie Gutkowski będzie musiał spędzić w porcie nieco więcej czasu, prawdopodobnie około 10 dni. Ten czas chce wykorzystać na dokonanie niezbędnych napraw na swoim jachcie “Operon Racing”.

Więcej informacji: www.velux5oceans.com.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 December

Pierwszy i najpopularniejszy zespół szantowy "Stare Dzwony" obchodził jubileusz 20. lecia działalności.
czwartek, 5 grudnia 2002
Kazimierz Jaworski "Kuba" na s/y "Spanielek" ukończył regaty Mini Trasat; płynąc samotnie pokonał dystans prawie pięciu tysięcy mil w czasie 42 dni i 6 godzin, zajmując na mecie 2. miejsce.
poniedziałek, 5 grudnia 1977
We Wrocławiu powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
czwartek, 5 grudnia 1946