TYP: a1

Velux 5 Oceans - Brad wygrywa po raz czwarty

środa, 20 kwietnia 2011
Ainhoa Sanchez/w-w-i.com
Ainhoa Sanchez/w-w-i.com
Brad Van Liew wygrał kolejny, czwarty z rzędu etap wokółziemskich regat Velux 5 Oceans i wpłynął do macierzystego portu w Charleston, gdzie czekało go powitanie godne bohatera.


Van Liew wpłynął na metę o godzinie 16.50 czasu lokalnego (22.58 czasu polskiego). Pokonanie całej trasy zajęło mu 23 dni, 4 godziny i 58 minut, a średnia prędkość wyniosła 10,6 węzła. Na miejscu żeglarza witali licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta, a także żona i dzieci, których nie widział od wypłynięcia z Wellington w Nowej Zelandii 6 lutego.

Zwycięstwo w edycji 2010/11 sprawi, że Brad Van Liew będzie żeglarzem startującym w tym niezwykle trudnym wyścigu dookoła świata z największymi sukcesami. Van Liew już przeszedł do historii jachtingu stając się pierwszym Amerykaninem, który trzykrotnie opłynął samotnie Horn w regatach.

Dziś po południu polskiego czasu do mety powinien dopłynąć Derek Hatfield, zajmując drugie miejsce.

Więcej informacji: www.velux5oceans.com.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 listopada

28 listopada 1918 pada rozkaz naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego o utworzeniu Polskiej Marynarki Wojennej. Jest on uznawany za akt założycielski marynarki II RP.
czwartek, 28 listopada 1918
Podniesiono banderę na ORP Kormoran
wtorek, 28 listopada 2017
W Stralsundzie żaglowiec "Towariszcz" zostaje przemianowany na "Gorch Focka", wracając do pierwotnej nazwy.
piątek, 28 listopada 2003
Bitwa pod Oliwą między flotą szwedzką i polską, zakończona zwycięstwem Polski.
niedziela, 28 listopada 1627