TYP: a1

Velux 5 Oceans - Gutek coraz bliżej mety

wtorek, 26 kwietnia 2011
onEdition/w-w-i.com
onEdition/w-w-i.com
Trzech pierwszych zawodników okołoziemskich regat Velux 5 Oceans dotarło już do mety czwartego etapu, zlokalizowanej w amerykańskim Charleston. Również czwarty z zawodników, polski skipper Zbigniew Gutkowski zbliża się do kolejnego portu etapowego. Dziś o godzinie 08.00 rano czasu polskiego miał jeszcze 2227 Mm do mety, a średnia prędkość wynosi powyżej 10 węzłów. W tych warunkach powinien dotrzeć do portu w czasie poniżej dziesięciu dni.


Polak musiał zatrzymać się po drodze z powodu awarii jachtu i bólu żeber, które okazały się złamane, stąd jego opóźnienie w tym etapie. Wszystkie wcześniejsze etapy Gutkowski skończył na drugiej pozycji. Tym razem będzie na czwartym miejscu, co zrówna go punktowo w klasyfikacji generalnej z Kanadyjczykiem Derekiem Hatfieldem (Active House). W związku z tym ostatni etap z USA do La Rochelle zadecyduje o finalnej kolejności na podium. Pozycji lidera Brada van Liewa (Le Pingouin) raczej nic nie jest w stanie zagrozić, z kolei Anglik Chris Stanmore-Major (Spartan) traci do Kanadyjczyka siedem punktów i jest bardzo zdeterminowany, więc może być groźnym rywalem.

Więcej informacji: www.velux5oceans.com.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982