TYP: a1

Velux 5 Oceans - ostatnia prosta czwartego etapu

czwartek, 14 kwietnia 2011
Weronika Morys
onEdition/w-w-i.com
onEdition/w-w-i.com
Czwarty etap okołoziemskiego wyścigu samotników Velux 5 Oceans wchodzi w fazę finałową. Odległości pomiędzy trzema pierwszymi zawodnikami maleją, a zatem czeka nas znowu emocjonująca końcówka etapu, niestety bez polskiego zawodnika, Zbigniewa Gutkowskiego, który naprawia jacht i leczy złamane żebra w brazylijskim porcie Fortaleza.


Ostatnie 1500 Mm trasy prowadzi wzdłuż wybrzeża USA. W regionie tym występują zmienne wiatry i lokalne prądy, a zatem znaczenia nabiera tu znajomość akwenu oraz podejmowanie korzystnych decyzji taktycznych. Prowadzący zarówno w tym etapie, jak i w całych regatach Brad Van Liew traci swoją przewagę, a jego rywale - Derek Hatfield i Chris Stanmore-Major - znaleźli się w lepszym układzie atmosferycznym i teraz poważnie zagrażają liderowi.

"Obaj walczyli ciężko o punkty na bramce, podczas gdy ja zrezygnowałem z tej bitwy i skoncentrowałem się na najlepszym możliwym ustawieniu względem Charleston" - napisał Brad w swoim ostatnim blogu. "Ale okazało się, że to oni mieli lepszą pogodę i tak pewnie będzie jeszcze przez kolejną dobę. Zobaczymy, co ja dostanę, ale jak na razie sytuacja mnie nie cieszy" - dodał Amerykanin.

Gutkowski wciąż pozostaje w brazylijskim porcie Fortaleza zgodnie z zaleceniami lekarzy, aby nie forsować złamanego żebra. Jednocześnie na pokładzie Operon Racing prowadzone są naprawy wcześniejszych usterek, które zmusiły żeglarza do zawinięcia do portu.

Więcej informacji: www.velux5oceans.com.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001