TYP: a1

TEAM BAKISTA - pracowity środek wakacji

wtorek, 5 sierpnia 2014
Informacja prasowa | Patryk Zbroja
Pomimo szczytu sezonu urlopowego, szczeciński TeamBAKISTA bierze udział w kolejnych wydarzeniach żeglarskich.

Team Bakista
Fot. Marek Wilczek

Warto przede wszystkim podkreślić udział Macieja Gonerki (trymer żagli przednich) i Krzysztofa Żełudziewicza (trymer grota/pitman), wzmocnionych Łukaszem Czają (dziobowy) w załodze najbardziej doświadczonego polskiego żeglarza regatowego Karola Jabłońskiego podczas regat Sopot Match Race.

W tym roku impreza uzyskała prestiżowy status eliminacji Mistrzostw Świata (Alpari World Match Tour). Tak więc na wodach Zatoki Gdańskiej przy sopockim molo spotkała się aktualna światowa czołówka (12 załóg z trzech kontynentów, z aktualnymi Mistrzami Świata amerykańską załogą Taylora Canfielda na czele). Regaty wygrał 4-krotny Mistrz Świata i aktualny lider rankingu ISAF Brytyjczyk Ian Williams (zwycięzca tegorocznych regat Szczecin Match Race), który jest na dobrej drodze do zdobycia 5 tytułu i wyrównania rekordu Petera Gilmoura. W finale pokonał po emocjonującej walce francuską załogę Mathieu Richarda.

Załoga Karola Jabłońskiego, po bardzo dobrej fazie eliminacyjnej, zajęła ostatecznie 5 miejsce, przegrywając w ćwierćfinale właśnie z późniejszym zwycięzcą - teamem I. Williamsa. Druga polska załoga dowodzona przez P. Tarnackiego zajęła 9 miejsce.

Wynik Karola Jabłońskiego to - na tym poziomie rywalizacji - najlepszy rezultat w polskim matchracingu od wielu lat. TeamBAKISTA miał w tym wydarzeniu niewątpliwy udział :)

Tymczasem, już od środy szczecinianie staną do walki w największej imprezie regatowej na polskim wybrzeżu - Regatach Unity Line, na swoim skrzydlatym jachcie „Tomahawk Team Bakista”.

W tym roku bazą regat będzie Dziwnów. Organizatorzy planują rozegranie czterech widowiskowych wyścigów wzdłuż plaży: w czwartek 7.08 na trasie Dziwnów-Międzyzdroje-Dziwnów, w piątek 8.08 na trasie Dziwnów-Rewal-Dziwnów, w sobotę 9.08 na redzie Dziwnowa. Taki scenariusz powinien zapewnić dużo emocji kibicom oraz dobrą rozrywkę licznym plażowiczom.

Szczecinianie wystartują w zmiennym składzie, którego oś stanowić będą:

Marek Prokopiak - pitman,
Kamil Dudziński - trymer,
Tomasz Tetela - pitman,
Krzysztof Beltrani - trymer,
Jacek Baryła - pitman,
Patryk Zbroja - sternik.

Głównym celem jachtu „Tomahawk Team Bakista” jest tradycyjne już wygranie swojej klasy jachtów sportowych oraz walka o zwycięstwo w klasyfikacji na bezwzględnie najszybszy jacht Regat Unity Line.

Trzymajcie kciuki!!!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942