TYP: a1

Szymon Kuczyński zaprasza żeglarzy samotnych na XIV Regaty Unity Line

środa, 30 lipca 2014
Informacja prasowa | Piotr Stelmarczyk
Szymon Kuczyński na swoim jachcie "Atlantic Puffin" za kilka dni przypłynie do macierzystego portu Dziwnów, aby wziąć udział w XIV Regatach Unity Line. Szymon wystartuje w grupie żeglarzy samotnych i zaprasza innych samotników do startu w regatach. To znakomite przygotowanie przed Bałtyckimi Regatami Samotnych Żeglarzy o Puchar "Poloneza", które odbędą się bezpośrednio po XIV Regatach Unity Line.

Szymon Kuczyński

Oczywiście zapraszamy także jachty z załogami, to one będą podstawą regat. W tegorocznych regatach udział wezmą następujące grupy:
  • I grupa jachty o współczynniku KWR >= 1,23
  • II grupa jachty o współczynniku KWR< 1,23
  • III grupa jachty z pomiarem ORC
  • IV grupa jachty bez pomiarów o długości do 8,50 m
  • V grupa jachty bez pomiarów o długości od 8,51 m. do 10,00 m
  • VI grupa jachty bez pomiarów o długości powyżej 10,01 m
  • VII grupa jachty bez pomiarów z żeglarzami samotnikami
  • VIII grupa jachty sportowe bez pomiarów (bez wyposażenia turystycznego)

Przesyłam zawiadomienie, zgłoszenie i instrukcję żeglugi. Jachtem Komisji Sędziowskiej - Sędzia Główny Izabella Kidacka, Sędzia Regat Marta Bielinowicz - będzie jacht "Camelot" z kpt. Krzysztofem Woronowiczem. Biuro Regat będzie w budynku Mariny Dziwnów. W Biurze będą przyjmować żeglarzy organizatorzy regat - Piotr Stelmarczyk i Olivia Pogonowska oraz Sędziowie. Fotografami Regat będą Jacek Bonecki i Tomasz Turczyński. Jacek organizuje podczas regat Plener Fotograficzny. W miarę możliwości prosimy o miejsca dla Fotografów podczas wyścigów na jachtach regat. Będzie rzadka okazja do ciekawych fotografii z pokładów wielu jachtów, a dla załóg tych jachtów to unikalna pamiątka. Do dyspozycji fotografów będzie także "Morski Patrol" Zbigniewa Grześkowiaka. Będzie działała Regatowa Kuchnia Mobilna Marcina Świrzewskiego, Kucharza Regat Unity Line. Będą koszulki XIV Regat Unity Line dla wszystkich żeglarzy. Będzie szybki ponton Pantaeniusa Ubezpieczenia Jachtów, pomoże w organizacji, będzie pilnował bezpieczeństwa, a także będzie bazą fotografów.

W organizacji regat ściśle współpracujemy z Burmistrzem Miasta i Gminy Dziwnów Grzegorzem Jóźwiakiem oraz Jego Współpracownikami: Zbigniewem Jeszka, Jackiem Kierzkiem, Jackiem Klimeckim, Maciejem Atrasem, Dyrektorem Zarządu Portu Morskiego Dziwnów Moniką Bielecką Suda i Kapitanem Portu Dziwnów Edytą Miśkowiec Trawniczek. Mistrzowskie Regaty w Klasie Laser i inne regaty spowodowały, że Dziwnów to znakomite miejsce do wszelkich imprez żeglarskich, przyjazne żeglarstwu, z organizatorami regat z doświadczeniem uzyskanym w cyklu różnorodnych, dużych i skomplikowanych regat.

Przesyłam zawiadomienie, zgłoszenie i instrukcję żeglugi XIV Regat Unity Line. Zapraszam do zgłoszeń na mój adres piotr.stelmarczyk@gmail.com lub w Biurze Regat w Marinie Dziwnów od 6 sierpnia godz. 18.00.

Zgłoszenie do regat Unity Line
Zawiadomienie o regatach Unity Line
Instrukcja żeglugi
Przesyłam pozdrowienia,
Piotr Stelmarczyk
www.regatyunityline.strefa.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 11 August

Zmarł kapitan Henryk Kujawa, konstruktor i współtwórca m.in. jachtów J-140 i J-80 oraz zasłużony członek Jachtklubu Stoczni Gdańskiej
sobota, 11 sierpnia 2018
Na "Iskrze II" podniesiono banderę Polskiej Marynarki Wojennej
środa, 11 sierpnia 1982
W Sztokholmie zbudowano "Vasę", najpotężniejszy okręt Gustawa II Adolfa w tamtym czasie i w tym rejonie. Zaraz po zwodowaniu okręt zatonął; jest dzisiaj eksponowany w Muzeum Okrętu Vasa w Sztokholmie
piątek, 11 sierpnia 1628