TYP: a1

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w match-racingu już za tydzień

środa, 27 sierpnia 2014
Informacja prasowa
Wielkimi krokami zbliża się najważniejsza impreza sezonu regatowego 2014 - Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w match-racingu!

Match-racing

Warto przypomnieć, że tym razem, to prestiżowe wydarzenie, dzięki staraniom i pozycji Polish Match Tour, pierwszy raz w historii organizowane zostanie na Pomorzu Zachodnim, a dokładniej na wodach Jeziora Dąbie w Szczecinie.
Najlepsi polscy żeglarze meczowi, w tym szczeciński TeamBAKISTA będą walczyć o medale MP w dniach od 4-7.09.2014 r.

Tymczasem w okresie przygotowawczym, poprzedzającym bezpośrednio to wydarzenie, TeamBAKISTA już w najbliższy weekend wystartuje w regatach w Berlinie organizowanych przez Potsdamer Yacht Club.

W międzynarodowej obsadzie znalazło się 10 załóg (żeglarzy z Australii, Brazylii, Holandii, Niemiec i Polski). W czasie trzydniowej imprezy organizatorzy zapewniają do dyspozycji zawodników znane z regat Berlin Match Race jednostki klasy Bavaria B-One (trzy osoby załogi, asymetryczny spinaker), przypominające nieco jachty klasy Laser SB20 lub polskie Skippi 650 Match.

Wyniki regat będzie można śledzić na bieżąco na oficjalnej stronie organizatora:
https://www.facebook.com/PotsdamerYachtClub.MATCHRACE

TeamBAKISTA wystartuje w następującym składzie:

Maciej Gonerko - trymer żagli przednich,
Krzysztof Żełudziewicz - trymer grota/pitman,
Patryk Zbroja - sternik.

Regaty Potsdamer Yacht Club Match Race traktowane są przez szczecinian przede wszystkim jako intensywny trening przed Mistrzostwami Polski. Mimo tego, załoga TeamBAKISTA, będąc niewątpliwie jednym z faworytów regat w Berlinie, zapowiada walkę o zwycięstwo!

Trzymajcie kciuki!
TYP: a3
0 0
Komentarze