TYP: a1

XIV Regaty Unity Line w Dziwnowie

czwartek, 7 sierpnia 2014
Informacja prasowa | Piotr Stelmarczyk
W dniu 6 sierpnia Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak, Autor i Organizator Regat Unity Line Piotr Stelmarczyk oraz Sędzia Główny Izabella Kidacka otworzyli XIV Regaty Unity Line. Ta impreza, zapoczątkowana w roku 2001, z czasem stała się jedną z największych pod względem frekwencji na polskim wybrzeżu. W tegorocznej edycji wystartują 54 jachty z Polski i Niemiec ze 184 żeglarzami.


Fot. Elżbieta Bielecka

Popłynie wielu znanych żeglarzy, w grupie żeglarzy samotnych: Żeglarz Roku 2013 Szymon Kuczyński na „Atlantic Puffin”, Maciej Ziemba na „Janeczce 2”, Wolfgang Oelschlagel na „Oma”, Ralf Pritzkow na „Seba”, w grupach jachtów załogowych: „Tomahawk” z kpt. Patrykiem Zbroją, „Ella Pie” z kpt. Detlefem Krause, „Sharki” z kpt. Cezarym Wolskim, „Trochus” z kpt. Lesławem Łobodźcem, „Kantapper” z kpt. Waldemarem Skuzą, „Eljacht” z kpt. Jerzym Jankowskim, „Master 3” z kpt. Bogdanem Wrześniem, „Bryza Sport” z kpt. Grzegorzem Dobiesem, „Bryza 33” z kpt. Tomaszem Piaseckim, „Sturmvogel II” z kpt. Holgerem Freude, „Low Budget” z kpt. Zdzisławem Kosem, „Aphrodite” z kpt. Norbertem Stoeckerem, „Wisła” z kpt. Adamem Lisieckim, „Orson” z kpt. Andrzejem Sokołowskim, „Asso” z kpt. Markiem Lewensteinem.

W czwartek 7 sierpnia zaplanowano 2 wyścigi krótkie, w piątek wyścig długi, a w sobotę jeden krótki wyścig i zakończenie o godz. 18.00 w Marinie Dziwnów.

Miasto Dziwnów po wybudowaniu nowej Mariny stało się prężnym ośrodkiem żeglarskim. W tym roku odbył się cykl mistrzostw w klasie Laser, regaty Mantra Cup oraz Regaty Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup. Jest to jeden z najbardziej aktywnych ośrodków żeglarskich na polskim wybrzeżu. Żeglarze chętnie korzystają z przyjaznego im Dziwnowa, mającego znakomite położenie i coraz lepszą infrastrukturę dla sportów wodnych.

W trakcie regat odbędzie się Plener Fotograficzny, organizowany prze Jacka Boneckiego, fotografa wielu znanych imprez, w tym Rajdu Dakar.

Załączam listy startowe regat i fotografie Elżbiety Bieleckiej z XIII Regat Unity Line.

Piotr Stelmarczyk, Dziwnów, 6.08.2014

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 December

Zginął z rąk amazońskich piratów sir Peter Blake, niezwykły żeglarz, podróżnik i ekolog. Był jednym żeglarzem, który brał udział w pierwszych pięciu edycjach regat Whitbread (w latach 1989-1990 na jachcie "Steinlager" zwyciężył we wszystkich sześciu etapa
czwartek, 6 grudnia 2001
Krzysztof Kolumb podczas swej pierwszej ekspedycji odkrył Haiti; dwa tygodnie później "Santa Maria" weszła na mieliznę i statek uznano za stracony.
piątek, 6 grudnia 1492