TYP: a1

TeamBAKISTA na 7 pozycji w regatach Austrian Open

wtorek, 30 września 2014
Informacja prasowa | Patryk Zbroja
W dniach 26-28.09. na wodach Jeziora Neufeldersee pod Wiedniem odbyły się, zaliczane do Pucharu Świata ISAF (Grade 3), otwarte mistrzostwa Austrii w match-racingu - Austrian Open.

TeamBakista
Fot. M. Wilczek

Załoga TeamBAKISTA, pomimo niezłej żeglugi w bardzo kapryśnych i nieprzewidywalnych warunkach małego jeziora, po wygraniu rundy kwalifikacyjnej w swojej grupie, nie zdołała na kolejnym etapie awansować do strefy medalowej, zajmując ostatecznie 7 miejsce.

Nie udało się zatem poprawić wyniku sprzed roku, gdzie szczecinianie zajęli w Mistrzostwach Austrii 6 miejsce.

TeamBAKISTA startował w następującym składzie:

  1. Maciej Gonerko - trymer żagli przednich,
  2. Krzysztof Żełudziewicz - trymer grota/pitman,
  3. Patryk Zbroja - sternik.

To jednak nie koniec zmagań regatowych w tym sezonie.

Już w najbliższy weekend szczecinianie przystąpią do walki w 66 edycji Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Dąbie na jachcie "Tomahawk TeamBAKISTA".

Szczegóły można znaleźć na stronie organizatora tej imprezy: http://marinapogon.pl/2014/09/29/blekitna-wstega-na-koniec-sezonu/

A w dniach 10-12.10 TeamBAKISTA weźmie udział w kolejnych regatach Pucharu Świata w match-racingu, tym razem w Hamburgu.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 December

W Berdyczowie urodził się Józef Korzeniowski, pisarz marynista, znany później jako Joseph Conrad; jako młody człowiek wyemigrował do Anglii, gdzie zaciągnął się na statek. Po latach służby na morzu osiadł w południowej Anglii, gdzie zmarł w 1925 r.
czwartek, 3 grudnia 1857