TYP: a1

Ster na Bydgoszcz

piątek, 6 maja 2016
Informacja prasowa
Wielkie święto wodniaków już po raz dziewiąty wystartuje w Bydgoszczy. W sercu miasta, na malowniczej Wyspie Młyńskiej trzy czerwcowe dni (17 – 19 czerwca) wypełnią koncerty, zabawy i wodne atrakcje. Wszystko z myślą o tych, którzy ukochali pokonywanie śródlądowych wodnych szlaków.


Bydgoski Festiwal Wodny "STER NA BYDGOSZCZ 53oE, 18oN” z roku na rok ma bogatszy program, coraz więcej jednostek przypływa do Bydgoszczy i coraz większa liczba widzów przybywa na to najważniejsze wodne święto w regionie. W tym roku Festiwal rozpocznie się koncertem urodzinowym z okazji 670-lecia Bydgoszczy. Wystąpi światowej sławy wokalistka IMANY wraz z innymi artystami: Moya Brennan, Anka i Goose Bumps.

W sobotę podziwiać będziemy paradę jednostek, które z okazji imprezy dotrą do Bydgoszczy i które dumnie zaprezentują się na Brdzie, a do późnowieczornych godzin będzie można oglądać wystawy w obiektach Muzeum Okręgowego. Dzień zakończy klimatyczny koncert na wodzie, amerykańskiej artystki Siggy Davis i oryginalny pokaz laserowy.

Niedziela to dzień, w którym spotyka się ogromna grupa fanów wyścigu łodzi zbudowanych z plastikowych butelek. Ten pełen emocji wyścig jest spektakularną zabawą na stałe wpisaną w program Steru na Bydgoszcz. Jak co roku nie zabraknie spotkań z podróżnikami, koncertów zespołów szantowych: Atlantyda, Sally Brown, Orkiestra Samantha i Glassgo. Na dzieci czeka wiele szalonych przygód w Wodnym Parku, teatr dla dzieci i warsztaty marynistyczne.

Wyłącznym organizatorem „Steru” jest Miasto Bydgoszcz. Szczegółowe informacje dostępne są na profilu na Facebook’u: www.facebook.com/SterNaBydgoszcz.

Tagi: festiwal, Bydgoszcz, koncert, wyścig
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 July

W Gdyni odbył się pierwszy w historii zlot Polonii Żeglarskiej znany pod nazwą World Polonia Sailing Jamboree Poland 1991. Na zlot przybyło 26 jachtów polonijnych z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Danii, Finlandii. Flotyllę jachtów polon
niedziela, 14 lipca 1991
"Dar Młodzieży" pod dowództwem Kpt. Marka Szymońskiego przekroczył jako pierwszy żeglowiec klasy A linię mety w wyścigu z Antwerpii do Alesund w ramach regat Cutty Sark Tall Ships' Races.
sobota, 14 lipca 2001