TYP: a1

Regaty o Puchar Magnolii – 50 lat jachtu Magnolia. Czyli moje pierwsze w życiu regaty

wtorek, 7 czerwca 2016
Bartek Wściseł
Regaty odbyły się w ubiegły weekend, 4 i 5 czerwca 2016 roku na jeziorze Dąbie Duże. Na starcie pojawiło się około 20 jednostek startujących w różnych kategoriach. Pierwszego dnia miały rozegrać się trzy wyścigi, ale z powodu słabej pogody odbyły się tylko dwa. Pierwszy wyścig sprzyjał odnawianiu starych znajomości, nawiązywaniu nowych oraz robieniu wszystkiego co możliwe, aby osiągnąć większą prędkość niż 0.0kt. Dosłownie. Były momenty, że z zawrotną prędkością wyprzedzał nas Nartnik Duży :)Kiedy w końcu mocniej powiało, pojawiły się sytuacje rodem z autostrady A2, kiedy dwa tiry wyprzedzają się z prędkością kilometra na godzinę znakomicie podwyższając ciśnienie wszystkim kierowcom z tyłu. Podobnie było na wodzie, gdy jeden jacht wyprzedzał drugi z taką prędkością, że obie załogi zdążyły omówić pogodę, stan żagli, nowości na rynku farb antyfulingowych, problemy z silnikami, rolerami i ogólnie porozmawiać o życiu. Jednak słusznym jest powiedzenie, że nie sztuką jest żeglować przy sprzyjających wiatrach. Sztuką jest dobrze żeglować przy bardzo silnych i słabych wiatrach. Pod powierzchnią tych miłych i sympatycznych rozmów dawało się jednak wyczuć ciągłe napięcie i wyczekiwanie na najlżejszy powiew. Choć niektóre dwuosobowe załogi miały razem sporo powyżej 120 lat to każdy rok ich życia dawał im 1 proc. skuteczności i takie jachty szły zwykle na 120 proc. możliwości. Było emocjonująco, szczególnie w drugim wyścigu pierwszego i drugiego dnia, gdy już mocniej powiało i taktyka miała równie mocne znaczenie jak kolejność i rodzaj wybieranych szotów.Bardzo przyjemne spędzone dwa dni z sympatycznymi ludźmi, zdecydowanie to powtórzę.
W wolnych chwilach było kilka minut na zrobienie paru zdjęć które załączam,

Z pozdrowieniami,
Bartek Wściseł


Oficjalne wyniki regat:

Grupa KWR I
1. Adam Lisiecki LISICA
2. Marek Lewenstein ASSO
3. Karol Kiszka UMBRIAGA

Grupa KWR II
1. Krzysztof Dąbrowski TRZECI
2. Andrzej Sokołowski ORSON
3. Bronisław Zimnicki LIVELY

Grupa KWR III
1. Andrzej Golczewski DOBRAWA
2. Grzegorz Mikłaszewicz ALDERAAN

Grupa Open I
1. Bogdan Wrzesień MASTER 3
2. Andrzej Wróbel WILEJKA
3. Jan Waraczewski MARIMBA

Grupa Open II
1. Rafał Dmochowski BONITO
2. Bogdan Stankowski CELOX
3. Tomasz Andraszewicz URTICA

Grupa ORC
1. Krzysztof Krygier BLUEFIN II
2. Michał Ława WSTRZĄŚNIĘTY
3. Norbert Kiderys KINGFISHER


Tagi: regaty, Magnolia, Dąbie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 April

Na mecie regat III etapu The BOC Challenge Around Alone jako pierwszy zameldował się Christophe Auguin na jachcie "Groupe Sceta".
wtorek, 23 kwietnia 1991
W stoczni w Goeteborgu zwodowany zostaje pierwszy jacht klasy "Folkboat"; do 1977 r. wykonano na całym świecie 5000 jednostek tej klasy.
czwartek, 23 kwietnia 1942