TYP: a1

Zbliża się II Opolski Dzień Rzeki

środa, 1 czerwca 2016
Informacja prasowa
To druga edycja niepowtarzalnego pikniku nad Odrą organizowanego przez Stowarzyszenie „Pieśń spod żagli” we współpracy z Urzędem Miasta Opole oraz Mariną PJK Opole. Piknik odbędzie się tym razem 26 czerwca na błoniach Parku Odrzańskiego.


Już teraz mogą zgłaszać się chętni do wzięcia udziału w "Wyścigu Pagajowców” o beczkę miodu. Wystarczy że zbierzecie się w czteroosobowe. Zespoły – wiek, płeć i umiejętności żeglarskie bez znaczenia. W tym dniu na Odrę organizatorzy zrzucą na rzekę dwie łodzie żaglowe typu Omega i uruchomią wyścig na pagajach na 200 m.

Na każdej Omedze będzie doświadczony sternik z uprawnieniami. W wyścigach może wziąć maksymalnie osiem załóg. Wpisowe od załogi 40 zł. Wyścigi będą zabezpieczane przez Opolski WOPR oraz Odrzańskie Ratownictwo Specjalistyczne a każdy uczestnik otrzyma na czas wyścigu kamizelkę ratunkową.

Wieczorem, ok. godz. 18:30 najlepsze załogi otrzymają nagrody z rąk Prezydenta Miasta Opola.
Dodatkowo załoga, która będzie wyglądać najbardziej efektownie i kolorowo (dodatkowo promowane są elementy wodno-żeglarsko-pirackie) otrzyma specjalną nagrodę Stowarzyszenia Pieśni spod żagli.

Zapisy do wyścigów należy wysyłać na: piesni_spod_zagli@interia.pl do dnia 24.06. W zgłoszeniu powinna znaleźć się nazwa zespołu, np: "Opolscy piraci", nazwisko i imię kapitana zespołu, email i numer telefonu. Wpisowe wpłacamy w dniu imprezy.
Początek wydarzenia 26.06, niedziela o godz. 12:00
Tagi: Opolski Dzień Rzeki, pagaje, wyścig, piknik
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 July

W Gdyni odbył się pierwszy w historii zlot Polonii Żeglarskiej znany pod nazwą World Polonia Sailing Jamboree Poland 1991. Na zlot przybyło 26 jachtów polonijnych z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Danii, Finlandii. Flotyllę jachtów polon
niedziela, 14 lipca 1991
"Dar Młodzieży" pod dowództwem Kpt. Marka Szymońskiego przekroczył jako pierwszy żeglowiec klasy A linię mety w wyścigu z Antwerpii do Alesund w ramach regat Cutty Sark Tall Ships' Races.
sobota, 14 lipca 2001