TYP: a1

Regaty integrują Trójmiasto

poniedziałek, 9 maja 2016
Informacja prasowa
Żeglarski Puchar Trójmiasta na stałe zadomowił się w kalendarzu jako impreza łącząca regatowe emocje i niepowtarzalną atmosferę wspólnego celebrowania rozpoczynającego się sezonu.


Czwarta edycja regat odbędzie się w dniach od 27 do 29 maja. Biuro Regat zostanie otwarte już 26 maja i zlokalizowane będzie w Pawilonie Informacyjnym Granaria Development Gdańsk na Wyspie Spichrzów. Tego samego dnia odbędzie się również profesjonalny trening „North Sails Go 4 Speed”, w którym nieodpłatnie mogą wziąć udział wszystkie załogi zgłoszone do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. W trosce o jak najwyższy poziom regat, wydarzenie wzbogacone zostało o cykl szkoleniowy dla uczestników. 28 maja specjaliści North Sails towarzyszyć będą załogom podczas wyścigów, po to, by po spłynięciu do Mariny Gdynia przeprowadzić analizę „North Sails Coaching”. To nowość w programie zawodów realizowanych na polskich wodach.

Go 4 Speed od lat jest organizowany z powodzeniem przez Yacht Club w Kolonii, gdzie cieszy się dużą popularnością i otwiera sezon regatowy. North Sails Coaching natomiast pochodzi z USA, gdzie w ten sposób regaty wspierane są od czterech lat. Amerykańscy żeglarze doceniają tę pomoc i zapotrzebowanie jest tak duże, że przy tym programie pracują na stałe dwie osoby – mówi Michał Korneszczuk, żeglarz regatowy i morski, przedstawiciel partnera Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta żaglowni North Sails w Polsce. North Sails Go 4 Speed jest świetną okazją na spokojne przetrenowanie z załogą stałych elementów, jak starty i okrążenia boi, a w sobotę będziemy dokumentować pracę załóg i trym łódek w warunkach prawdziwych wyścigów.

Aby wystartować w Pucharze nie trzeba posiadać własnego jachtu. Wiele firm szkoleniowych i czarterowych przygotowało szereg ofert, w ramach których można wykupić miejsce w załodze lub wyczarterować cały jacht z zawodowym sternikiem i wziąć udział w regatach. Cieszy nas rosnące zainteresowanie firm udziałem w regatach. To doskonały sposób na połączenie sportowej rywalizacji z integracją zespołu – mówi Marcin Woliński z Premium Yachting, partnera regat – a co ważniejsze, coraz więcej załóg chce trenować przed regatami, więc szykuje się świetna rywalizacja na najwyższym poziomie.


Żeglarski Puchar Trójmiasta to wydarzenie organizowane przez Pomorski Związek Żeglarski. Regaty otwierają cykl Pucharu Bałtyku Południowego na Zatoce Gdańskiej, a gospodarzami imprezy są miasta Gdańsk, Gdynia i Sopot.

Jest to doskonała okazja do spotkania miłośników żeglarstwa i wspólnego przywitania nowego sezonu. Zachęcamy do zgłaszania załóg za pośrednictwem strony: www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl oraz do pobrania oficjalnej aplikacji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta - Eventory, dzięki której można dołączyć do wydarzenia i być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami dotyczącymi regat!
Tagi: regaty, Żeglarski Puchar Trójmiasta,
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 June

Zginął na morzu Kpt. Tadeusz Rożniewski.
wtorek, 14 czerwca 2005
W Rotterdamie odbywa się chrzest s/y "Łódka Bols".
sobota, 14 czerwca 2003
Z Gdańska wyrusza w rejs dookoła świata "Antica" Jerzego Wąsowicza.
niedziela, 14 czerwca 1998
Z portu Falmouth wyszedł w rejs mały kecz "Suahili" z Robinem Knox-Johnstonem na pokładzie; powrócił do tego samego portu 22.04.1969 r.; trasa rejsu wiodła dookoła świata z okrążeniem trzech przylądków: Horn, Leeuwin i Dobrej Nadziei.
piątek, 14 czerwca 1968