TYP: a1

Psy ratują nad wodą

wtorek, 7 czerwca 2016
Informacja prasowa
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku zaprasza na wydarzenie interesujące dla miłośników wody i zwierzaków. 11 czerwca 2016 r. po raz drugi w Gdańsku odbędzie się Puchar Polski Psów Ratowniczych.Impreza zadebiutowała w 2015 roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno uczestników, jak i widzów. Jej organizatorzy, MOSiR w Gdańsku przy współpracy z Sekcją Psów Ratowniczych WOPR, Miejskim WOPR w Gdańsku zaproszą do udziału właścicieli psów szkolonych w ratownictwie oraz wszystkich chętnych właścicieli czworonogów.
Zawody odbędą się na plaży w Gdańsku Brzeźnie. Oprócz psiej rywalizacji w konkurencjach ratowniczych, przewidziane są również liczne atrakcje oraz otwarte zajęcia i warsztaty dla wszystkich chętnych właścicieli czworonogów.

Zawody zostaną rozegrane w trzech klasach:

Klasa Amator - odpowiednia dla każdego psiaka. Tu liczy się przede wszystkim zabawa.

Klasa Psów Szkolonych - odpowiednia dla psów, które już rozpoczęły szkolenie w zakresie ratownictwa,

Klasa Zawodowców - dla profesjonalistów, o dużym stopni zaawansowania. Tylko dla "pełnoletnich" czyli 18-miesięcznych.PROGRAM IMPREZY
8:30 - Otwarcie biura zawodów
9.30 - Badanie psów przez weterynarza
10.00 - Rozgrzewka/odprawa techniczna dla sędziów
10.30 - Otwarcie zawodów/przywitanie gości/prezentacja zespołów
11.00 - Start zawodów
15.00 - Wręczenie nagród i zakończenie

Miasteczko zawodów czynne będzie od 9:30 do 17:30. Dla uczestników i widzów organizatorzy przygotowali m.in. zajęcia i pokazy z podstaw psiego posłuszeństwa i dogtreking. To idealna propozycja dla aktywnych właścicieli psów. Będą też zawody w prostych konkurencjach dla amatorów. Przewidziane są liczne konkursy z nagrodami dla każdego. Po zakończeniu zawodów odbędzie się spotkanie integracyjne dla wszystkich uczestników zawodów.

Zapisy: bit.ly/IIPucharPsówRatowniczych
Informacje: biuro@mwopr.gda.pl


Tagi: psy, ratownictwo, Gdańsk, zawody
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972