TYP: a1

Psy ratują nad wodą

wtorek, 7 czerwca 2016
Informacja prasowa
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku zaprasza na wydarzenie interesujące dla miłośników wody i zwierzaków. 11 czerwca 2016 r. po raz drugi w Gdańsku odbędzie się Puchar Polski Psów Ratowniczych.Impreza zadebiutowała w 2015 roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno uczestników, jak i widzów. Jej organizatorzy, MOSiR w Gdańsku przy współpracy z Sekcją Psów Ratowniczych WOPR, Miejskim WOPR w Gdańsku zaproszą do udziału właścicieli psów szkolonych w ratownictwie oraz wszystkich chętnych właścicieli czworonogów.
Zawody odbędą się na plaży w Gdańsku Brzeźnie. Oprócz psiej rywalizacji w konkurencjach ratowniczych, przewidziane są również liczne atrakcje oraz otwarte zajęcia i warsztaty dla wszystkich chętnych właścicieli czworonogów.

Zawody zostaną rozegrane w trzech klasach:

Klasa Amator - odpowiednia dla każdego psiaka. Tu liczy się przede wszystkim zabawa.

Klasa Psów Szkolonych - odpowiednia dla psów, które już rozpoczęły szkolenie w zakresie ratownictwa,

Klasa Zawodowców - dla profesjonalistów, o dużym stopni zaawansowania. Tylko dla "pełnoletnich" czyli 18-miesięcznych.PROGRAM IMPREZY
8:30 - Otwarcie biura zawodów
9.30 - Badanie psów przez weterynarza
10.00 - Rozgrzewka/odprawa techniczna dla sędziów
10.30 - Otwarcie zawodów/przywitanie gości/prezentacja zespołów
11.00 - Start zawodów
15.00 - Wręczenie nagród i zakończenie

Miasteczko zawodów czynne będzie od 9:30 do 17:30. Dla uczestników i widzów organizatorzy przygotowali m.in. zajęcia i pokazy z podstaw psiego posłuszeństwa i dogtreking. To idealna propozycja dla aktywnych właścicieli psów. Będą też zawody w prostych konkurencjach dla amatorów. Przewidziane są liczne konkursy z nagrodami dla każdego. Po zakończeniu zawodów odbędzie się spotkanie integracyjne dla wszystkich uczestników zawodów.

Zapisy: bit.ly/IIPucharPsówRatowniczych
Informacje: biuro@mwopr.gda.pl


Tagi: psy, ratownictwo, Gdańsk, zawody
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999