TYP: a1

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata 2014 w match racingu w Polsce

piątek, 9 maja 2014
Informacja prasowa
PMT
Fot. Marek Wilczek

Decyzją Komisji ds. Match Racingu Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF Polska otrzymała prawo organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Świata 2015. Rekomendowanym miejscem wydarzenia jest Świnoujście, które już w tym roku w lipcu będzie gościło uczestników Mistrzostw Europy.


"Główny wpływ na wybór PMT jako organizatora tak ważnych regat miało przede wszystkim ogromne doświadczenie w organizacji międzynarodowych imprez. Przeszło 50 regat pucharu świata w przeciągu 8 lat robi wrażenie i jest najlepszą rekomendacją organizatorów. Do tego znakomita flota jachtów TOM28 i dobra lokalizacja jaką jest Świnoujście sprawiło, że nasz wybór nie był trudny" - podkreślił Jon Napier - przewodniczący Komisji ds. Match Racingu ISAF.

Maciej Cylupa - dyrektor PMT - dodaje: "Jest to dla nas ogromna nobilitacja, że rok po roku otrzymujemy prawo organizacji jednych z najważniejszych imprez światowego kalendarza. Jest to dla nas ogromy motywator do działania. Do tego jak spojrzymy na listy startowe naszych tegorocznych regat, na których znajdziemy takie nazwiska jak Ian Williams - trzykrotny mistrz świata - czy Phil Robertson - brązowy medalista ostatnich mistrzostw, to świadczy o tym, że w Polsce można robić regaty na najwyższym światowym poziomie."

Termin przyszłorocznych mistrzostw nie został jeszcze ustalony, ale organizatorzy celują na początek września. Szczegóły zapewne poznamy w najbliższym czasie.

A już 30 maja rozpoczynają się kolejne zawody z cyklu PMT, czyli Szczecin Match Race 2014, na których zobaczymy, aż pięciu sterników z czołowej dziesiątki światowego rankingu w tym wspomniani Williams i Robertson. Nie zabraknie najlepszego polskiego sternika meczowego Przemysława Tarnackiego.

Zapraszamy do Szczecina od 30 maja do 1 czerwca


Organizatorem regat jest MT Partners Polish Match Tour i Yacht Klub Polski Szczecin, a partnerami imprezy są Marina’Club, Pomorze Zachodnie, Subaru Import Polska i D.A.D Sportswear – oficjalny dostawca odzieży kadry narodowej PZŻ.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej cyklu www.polishmatch.pl oraz profilu facebook www.facebook.com/PolishMatchTour.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 May

Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Odpłynął w swój ostatni rejs do Hilo Stan Hugill, człowiek legenda; mając 16 lat zamustrował na swój pierwszy żaglowiec, na kilkunastu kolejnych przepływał własną młodość, później jako zawodowy szantymen bywał na wszystkich morzach i oceanach. Śpiewał, pi
środa, 13 maja 1992
W Lysaller umiera Fritjof Nansen (ur. w 1861 r.) - norweski oceanograf i badacz polarny; m.in. zorganizował ekspedycję na statku "Fram", aby dowieść swojej tezy o istnieniu morskiego prądu polarnego płynącego ku wschodnim wybrzeżom Grenlandii.
wtorek, 13 maja 1930
W Świnoujściu nastąpił start s/y "Witeź II" z Kapitanem Emilem Żychiewiczem do rejsu do Islandii. Był to pierwszy rejs polskiego jachtu do stolicy Islandii. Rejs zakończył się 12.07.1959 r. po przebyciu 3767 Mm.
środa, 13 maja 1959