TYP: a1

TeamBAKISTA na regatach w Niemczech

środa, 30 kwietnia 2014
Informacja prasowa
TeamBakistaW dniach od 30.04. do 4.05.2014 r. na wodach Großer Plöner See w Plön w połowie drogi między Kilonią a Lubeką odbędą się podwójne regaty.

Obie imprezy zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Świata w match-racingu ze współczynnikiem Grade 3. Na starcie pojawi się łącznie 14 załóg z Niemiec, Danii, Holandii, Włoch, Szwajcarii i Polski, w tym załoga T. Sadowskiego oraz szczeciński TeamBAKISTA Patryka Zbroi, który wystąpi w następującym składzie:
  • Maciej Gonerko - trymer żagli przednich,
  • Marcin Zubrzycki - dziobowy,
  • Krzysztof Żełudziewicz - trymer grota/pitman,
  • Patryk Zbroja - sternik.
Organizatorzy zapewniają uczestnikom start na jednakowych jednostkach brytyjskiej klasy Hunter 707 (ze spinakerami). Zapowiada się bardzo zacięta rywalizacja. Tym razem, TeamBAKISTA - zmobilizowany po pierwszej, wstępnej części sezonu - zaliczany jest do ścisłego grona faworytów w walce o podwójne podium.

Czy uda się ten status potwierdzić w czasie 5 dni ostrego ścigania się?

Trzymajcie kciuki!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 December

W Berdyczowie urodził się Józef Korzeniowski, pisarz marynista, znany później jako Joseph Conrad; jako młody człowiek wyemigrował do Anglii, gdzie zaciągnął się na statek. Po latach służby na morzu osiadł w południowej Anglii, gdzie zmarł w 1925 r.
czwartek, 3 grudnia 1857