TYP: a1

TeamBAKISTA na regatach w Niemczech

środa, 30 kwietnia 2014
Informacja prasowa
TeamBakistaW dniach od 30.04. do 4.05.2014 r. na wodach Großer Plöner See w Plön w połowie drogi między Kilonią a Lubeką odbędą się podwójne regaty.

Obie imprezy zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Świata w match-racingu ze współczynnikiem Grade 3. Na starcie pojawi się łącznie 14 załóg z Niemiec, Danii, Holandii, Włoch, Szwajcarii i Polski, w tym załoga T. Sadowskiego oraz szczeciński TeamBAKISTA Patryka Zbroi, który wystąpi w następującym składzie:
  • Maciej Gonerko - trymer żagli przednich,
  • Marcin Zubrzycki - dziobowy,
  • Krzysztof Żełudziewicz - trymer grota/pitman,
  • Patryk Zbroja - sternik.
Organizatorzy zapewniają uczestnikom start na jednakowych jednostkach brytyjskiej klasy Hunter 707 (ze spinakerami). Zapowiada się bardzo zacięta rywalizacja. Tym razem, TeamBAKISTA - zmobilizowany po pierwszej, wstępnej części sezonu - zaliczany jest do ścisłego grona faworytów w walce o podwójne podium.

Czy uda się ten status potwierdzić w czasie 5 dni ostrego ścigania się?

Trzymajcie kciuki!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 April

Yves Parlier na katamaranie "Medias Region Aquitaine" bije rekord załogowej żeglugi 24. godzinnej w klasie 60. stopowej wynikiem 597,8 Mm, 24,95 węzłów.
czwartek, 13 kwietnia 2006
S/y "Swarożyc" pod Kpt. Wacławem Liskiewiczem wyszedł w rejs na Spitsbergen; był to pierwszy rejs polskiego jachtu w rejony podbiegunowe.
czwartek, 13 kwietnia 1967