TYP: a1

Światowe żeglarstwo na najwyższym poziomie od piątku w Szczecinie

wtorek, 27 maja 2014
Informacja prasowa PZŻ
polish match tour
Od 30 maja jezioro Dąbie Małe w Szczecinie na trzy dni zamieni się w arenę żeglarskich zmagań na najwyższym, światowym poziomie. Wszystko to dzięki siódmej edycji regat pucharu świata w match racingu – Szczecin Match Race 2014, które zgromadzą na starcie śmietankę światowego jachtingu.

Szczecin Match Race już od 7 lat jest ważnym punktem na mapie światowego match racingu. Z roku na rok do stolicy Województwa Zachodniopomorskiego przyjeżdżają co raz wyżej sklasyfikowani sternicy światowego rankingu Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Jednak w tym roku lista startowa regat jest wyjątkowa. Na jeziorze Dąbie Małe zobaczymy zmagania 12 zespołów z 8 krajów w tym aż 5 zawodników z pierwszej dziesiątki rankingu Pucharu Świata ISAF z czterokrotnym mistrzem świata, Brytyjczykiem Ian’em Williams’em na czele.

Lista startowa Szczecin Match Race 2014


Nr startowy/sternik/kraj/ranking ISAF
 1. Ian Williams (GBR) - 2
 2. Phil Robertson (NZL) – 4
 3. Nicolai Sehested (DEN) – 7
 4. Przemysław Tarnacki (POL) – 8
 5. Pierre-Antoine Morvan (FRA) – 10
 6. Johnie Berntsson (SWE) – 14
 7. Reuben Corbett (NZL) – 15
 8. Antti Luhta (FIN) – 26
 9. Mark Lees (GBR) – 29
 10. Tomislav Basic (CRO) – 31
 11. Patryk Zbroja (POL) – 33 
 12. Lucas Lier (DEN) - 4
Zwycięzca regat będzie miał zapewniony udział w Mistrzostwach Świata Alpari World Match Racing Tour 2014. Szczecińskie regaty są oficjalnymi kwalifikacjami do tego najbardziej prestiżowego cyklu regat wyłaniających mistrzów świata w match racingu (WMRT Qualifier)

„Bardzo cieszymy się, że tak znakomite załogi dołączają do Polish Match Tour, którego częścią są regaty w Szczecinie. Potwierdza to, że nasz cykl cieszy się dużą popularnością, a zawodnicy z całego świata po prostu lubią przyjeżdżać na Pomorze Zachodnie. Również Międzynarodowa i Europejska Federacja Żeglarska doceniają nasze starania przyznając organizację takich imprez jak Mistrzostwa Europy, które odbędą się w lipcu w Świnoujściu czy Mistrzostwa Świata Juniorów, które niedawno zostały przyznane nam na rok 2015 – podkreśla Rafał Sawicki, dyrektor wykonawczy Polish Match Tour.

W ciągu 3 dni regat planowane jest rozegranie ponad 60 wyścigów w tym faza eliminacyjna oraz półfinały i finały systemie play-off.

Regaty sędziować będzie międzynarodowa grupa 10 arbitrów i sędziów m.in. z Włoch, Niemiec, Francji oraz Polski.

Szczecin Match Race zostanie rozegrany w dniach 30 maja do 1 czerwca na jeziorze Dąbie Małe, z bazą w Yacht Klubie Polski Szczecin w Marina’Club, który jest współorganizatorem wydarzenia. Wyścigi będą ustawione blisko brzegu i będzie można je dogodnie obserwować z pomostów Centrum Żeglarskiego oraz przystani Camping Marina na ulicy Przestrzennej. Organizatorzy przewidzieli również atrakcję dla publiczności w postaci pływającej trybuny. W sobotę w godzinach 11.30 – 16.30 wokół trasy regat poruszać się będzie statek wycieczkowy m/s Joanna. Na okręt będzie można wsiąść w centrum Szczecina o godz. 11.30 na Nabrzeżu Piastowskim lub zgłaszając się do biura regat znajdującego się na Campingu Marina, Przestrzenna 23 w godzinach 12.00 – 16.00.

Organizatorem regat jest MT Partners - Polish Match Tour i Yacht Klub Polski Szczecin, a partnerami imprezy są Marina’Club, Miasto Szczecin, Pomorze Zachodnie, Subaru Import Polska, Polskie LNG i D.A.D Sportswear – oficjalny dostawca odzieży kadry narodowej PZŻ.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej cyklu www.polishmatch.pl oraz profilu facebook www.facebook.com/PolishMatchTour
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982