TYP: a1

Puchar Europy w żeglarstwie - Paweł Tarnowski broni złota

wtorek, 20 maja 2014
Informacja prasowa PZŻ
Tarnowski
Fot. archiwum PZŻ
Ruszają regaty Delta Lloyd EUROSAF Champions Sailing Cup 2014 w holenderskim Medemblik. Liczną polską ekipę prowadzi młody Paweł Tarnowski, który rok temu triumfował w tej imprezie w klasie RS:X.

W 2013 roku zawodnik z Polski pokonał m.in. mistrza olimpijskiego z Londynu i byłych mistrzów świata. Do wyścigu medalowego z powodu choroby nie przystąpił wówczas Przemysław Miarczyński, choć w pierwszej części regat radził sobie także zupełnie dobrze. W klasyfikacji końcowej zajął szóste miejsce.

Teraz polska drużyna ENERGA Sailing Team Poland rusza całą siłą! Paweł Tarnowski, Przemysław Miarczyński, Piotr Myszka, Maja Dziarnowska, ale także Zofia Klepacka i Kamila Smektała oraz reszta reprezentacji Polski w klasie RS:X prowadzonej przez trenerów Pawła Kowalskiego i Cezariusza Piórczyka gwarantuje wielkie emocje i sukcesy.

Ostrą walkę zapowiadają także nasze załogi w klasie 49er, panie w 470 oraz zawsze bojowi zawodnicy z klasy Finn, którzy zakończyli niedawno Mistrzostwa Europy. W Medemblik zabraknie jedynie naszych reprezentantów w klasach Laser i Laser Radial.

Na wodach u wybrzeży Holandii nie zabraknie natomiast akcji i szybkiej żeglugi. Do rywalizacji przystępują bowiem szybkie katamarany Nacra 17 oraz specjaliści od fruwania na kitach.

Regaty Delta Lloyd EUROSAF Champions Sailing Cup w holenderskim Medemblik zaliczane są obecnie do żeglarskiego Pucharu Europy - EUROSAF Champions Sailing Cup.

Po reformie Żeglarskiego Pucharu Świata dokonanej przez Międzynarodową Federację Żeglarską dwa lata temu w skład regat Pucharu Świata wchodzi tylko pięć imprez na różnych kontynentach. Są to zawody w Miami, Qingdao, Melbourne oraz dwie europejskie lokalizacje na Majorce i w Hyeres.

Żeglarski Puchar Mistrzów EUROSAF Champions Sailing Cup 2014 tworzy seria następujących zawodów; Riva del Garda we Włoszech (7-11 maja 2014), Delta Lloyd Regatta w Holandii (20-24 maja 2014), RYA Sail for Gold Regatta w angielskim Weymouth (7-12 czerwca 2014), Kieler Woche w Niemczech (21-25 czerwca 2014) oraz Semaine Olympique Francaise we francuskim La Rochelle (22-25 września 2014).


Oficjalna strona regat:
http://www.deltalloydregatta.org

Skład reprezentacji Polski


Energa Sailing Team Poland

Maja Dziarnowska, Paweł Tarnowski, Piotr Myszka, Przemysław Miarczyński – RS:X
Agnieszka Skrzypulec / Natalia Wójcik – 470
Łuksza Przybytek / Paweł Kołodziński – 49er
Piotr Kula – Finn

RS:X (kobiet i mężczyzn)

Zofia Klepacka
Maja Dziarnowska
Małgorzata Białecka
Kamila Smektała
Hanna Zembrzuska
Przemysław Miarczyński
Piotr Myszka
Paweł Tarnowski
Marcin Urbanowicz
Piotr Nowacki
Arkadiusz Brzozowski

49er

Łukasz Przybytek / Paweł Kołodziński
Tomasz Januszewski / Jacek Nowak
Przemysław Filipowicz / Jacek Piasecki

470 kobiet

Agnieszka Skrzypulec / Natalia Wójcik

Finn

Piotr Kula
Jakub Marciniak
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 July

W porcie Hel zacumował s/y "Euros" pod Kpt. Henrykiem Jaskułą, który jednym skokiem, w ciągu dziewięćdziesięciu dni, pokonał trasę z Buenos Aires długości 8276 Mm.
poniedziałek, 23 lipca 1973
położono stępkę na HMS 'Victory', sławnego za sprawą admirała Nelsona, zwycięzcy bitwy pod Trafalgarem. Dziś okręt pełni funkcję muzeum.
poniedziałek, 23 lipca 1759
Z Gdynii wyruszyła wyprawa harcerzy z Warszawy na jachcie 'Poleszczuk', docierając do Nowego Jorku i dalej drogą sródlądową do Chicago
sobota, 23 lipca 1938
W Śniatyniu rozpoczyna się rejs Waclawa Korabiewicza do Indii
poniedziałek, 23 lipca 1934