TYP: a1

PMT 2014 zainaugurowane! Tarnacki i Stańczyk podzielili się łupami

poniedziałek, 5 maja 2014
Informacja prasowa
Polish Match Tour
W długi weekend majowy odbyły się pierwsze dwie imprezy tegorocznego Polish Match Tour. Na wodach jeziora Dąbie Małe w Szczecinie rozegrano podwójne regaty stopnia czwartego. Na starcie stanęli najlepsi polscy meczowcy oraz klika mniej doświadczonych załóg. Zwycięstwami w podzieliły się załogi Przemysława Tarnackiego oraz Marka Stańczyka.

Przez cztery pierwsze dni maja Polish Match Tour wraz z YKP Szczecin i Marina’Club gościli czołowych, polskich specjalistów od match racingu. Tym razem organizatorzy zdecydowali się na zaproszenie wyłącznie polskich załóg, tak aby również mniej doświadczeni zawodnicy mieli szansę powalczyć o punkty do światowego rankingu.

Bez zaskoczenia w obu imprezach pierwsze skrzypce grały załogi Przemysława Tarnackiego i Marka Stańczyka. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Szymon Szymik i jego zespół, którzy po dłuższej przerwie zameldowali się na podium.

Pierwsze regaty odbyły się przy świetnej żeglarskiej pogodzie. Silny wiatr i słońce sprawiły, że zawodnicy, aż rwali się do walki. Był to też znakomity test dla sprzętu, który w tym sezonie po raz pierwszy był używany do rywalizacji sportowej. Nie obyło się bez awarii, które na bieżąco należało usuwać. Komisja regatowa pod wodzą Ewy Jankowskiej zdołała przeprowadzić dwie pełne rundy Round Robin, ale na fazę pucharową nie starczyło już czasu. Każda z załóg miała do przepłynięcia 14 wyścigów, a mimo to pierwsze dwie załogi ukończyły z takim samym bilansem 12-2. Remis pomiędzy Markiem Stańczykiem, a Przemysławem Tarnackim został rozstrzygnięty na korzyść tego pierwszego, gdyż w bezpośrednich pojedynkach mimo bilansu 1-1 to właśnie załoga Stańczyka wygrał ostatni, decydujący w świetle przepisów, wyścig pomiędzy zawodnikami w remisie. Trzecie miejsce zajął Szymon Szymik z bilansem 11-3.

Drugie zawody to już znacznie słabszy wiatr i zdecydowana dominacja załogi Tarnackiego. Komisja wykonała znakomitą pracę i udało się rozegrać ponownie dwie rundy RR oraz finały. W dużym finale, rozgrywanym do dwóch zwycięstw spotkali się Tarnacki oraz bardzo dobrze spisujący się w ten weekend Szymik. Sklasyfikowany na ósmy miejscu w światowym rankingu Tarnacki nie dał żadnych szans mniej doświadczonemu koledze i pewnie pokonał Szymika 2-0. W małym finale Jakub Pawluk zwyciężył załogę Pawła Górskiego.

Pełne wyniki regat PMT WarmUp Match Race 2014


Act 1:

1. Marek Stańczyk 12-2
2. Przemysław Tarnacki 12-2
3. Szymon Szymik 11-3
4. Przybylak 7-7
5. Górski 6-8
6. Plichta 4-10
7. Micewicz 2-12
8. Cychner 2-12

Act 2:

Finał: Tarnacki – Szymik – 2:0
Mały Finał: Pawluk – Górski – 1:0

RR 1&2:
Tarnacki 11-1
Szymik 8-4
Pawluk 6-6
Górski 6-6
Micewicz 5-7
Przybylak 4-8
Cychner 2-10

Po zakończeniu regat wszystkie załogi zgodnie stwierdziły, że inicjatywa organizowania regat wyłącznie dla polskich załóg jest bardzo potrzebna, zwłaszcza na początku sezonu, kiedy to bardziej doświadczeni zawodnicy potrzebują regatowego treningu, a dla mniej doświadczonych jest to jedna z niewielu szans na rywalizację z najlepszymi i zdobywanie punktów do światowego rankingu.

Już za niecały miesiąc wielkie wydarzenie – Szczecin Match Race 2014, w którym zobaczymy światową czołówkę match racingu. Już teraz serdecznie zapraszamy!


Organizatorem regat jest MT Partners Polish Match Tour i Yacht Klub Polski Szczecin, a partnerami imprezy są Marina’Club, Pomorze Zachodnie, Subaru Import Polska i D.A.D Sportswear – oficjalny dostawca odzieży kadry narodowej PZŻ.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej cyklu www.polishmatch.pl oraz profilu facebook https://www.facebook.com/PolishMatchTour
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 September

Jarosław Kaczorowski na "Allianz PL" uzyskuje kwalifikacje do regat Mini Transat.
wtorek, 26 września 2006
Urodził się Wojciech Kaliski, znany polski żeglarz morski, kapitan katamarana "Almatur II" i trimarana "Insgraf".
środa, 26 września 1956
Do Plymouth, po ponad dwuletniej podróży powraca "Golden Hind" (portugalski statek o nazwie "Pelikan", przebudowany w Plymouth i wcielony do floty Royal Navy), okręt Sir Francisa Drake'a.
poniedziałek, 26 września 1580