TYP: a1

Baltic Forwarding Company zwycięża w jesiennej edycji Szczecińskiej Ligi Regatowej 2014

wtorek, 21 października 2014
Informacja prasowa | Rafal Sawicki
W miniony weekend na wodach jeziora Dąbie Małe odbył się ostatni etap III edycji Szczecińskiej Ligi Regatowej. Idealne warunki do żeglugi sprawiły, że rywalizacja była naprawdę zacięta, a komisja sędziowska mogła przeprowadzić wszystkie zaplanowane wyścigi. Najlepszą załogą regat okazał się zespół BFC Sailing Team, który tym samym przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Ligi.

BFC Sailing Team
BFC Sailing Team | Fot. PMT Events / Sławomir Wiśniewski

Wygrana załoga nie będzie jednak mogła powiedzieć, że sukces przyszedł łatwo. Rywalizacja przez wszystkie imprezy cyklu była niezmiernie wyrównana i przed ostatnimi regatami każda załoga mogła jeszcze sięgnąć po główne trofeum. Zespół BFC, żeglujący na jachcie „Pomorze Zachodnie”, wykazał się jednak najbardziej równą żeglugą dzięki czemu to ostatecznie on odebrał przechodni puchar Szczecińskiej Ligi Regatowej. Zwycięscy żeglowali w składzie Marek Milc, Robert Stankiewicz, Krzysztof Tas, Michał Lichwała, Michał Ława oraz Aleksander Waszkiewicz jako sternik.

Drugie miejsce zdobył zespół Deloitte Adventure Team, który żeglował na jachcie „Szczecin 2050” z Łukaszem Żuchowskim za sterem, a trzecie PKO Leasing Sailing Team na jachcie „Subaru” prowadzonym przez Krzysztofa Rączkę. Kolejne miejsca zajęły ekipy Bilfinger Mars Offshore oraz EOL Kancelaria Doradztwa Podatkowego.

Na zakończenie rywalizacji odbył się wyścig specjalny, na których zaproszono gości specjalnych oraz partnerów regat. Tym razem najlepsza okazała się załoga Deloitte, której kapitanem w trakcie wyścigu był dyrektor oddziału szczecińskiego firmy Krzysztof Wojtowicz.

Uroczyste zakończenie Ligi odbyło się w sobotni wieczór na starym mieście w Szczecinie. Zwycięzcy otrzymali okazały puchar przechodni oraz medale i statuetki, a wszystkie załogi pamiątkowe zdjęcia.

Poz. team jacht ETAP 1 ETAP 2 ETAP 3 ETAP 4 ETAP 5
1 BALTIC FORWARDING COMPANY Pomorze Zachodnie 7 7 3 14 31
2 DELOITTE Szczecin 2050 3 4 4 10 21
3 PKO LEASING Subaru 4 3 5 8 20
4 BILFINGER MARS OFFSHORE D.A.D 5 2 7 4 18
5 EOL Kancelaria Doradztwa Podatkowego Marina’Club 2 5 2 6 15
 
Liga składała się z czterech regat rozgrywanych co dwa tygodnie od połowy września do połowy października. Zwycięzcami poprzednich edycji byłyzałogi Deloitte Adventure Team oraz EOL Kancelaria Doradztwa Podatkowego.

Regaty organizowane były przez PMTevents przy współpracy z Yacht Klubem Polski Szczecin i Marina’Club w Szczecinie oraz Polish Match Tour. Partnerami Ligi byli: Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego, Północna Izba Gospodarcza, Deloitte, Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, Magazyn Prestiż i portal szczecinbiznes.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 September

Wypłynięciem na wody Pacyfiku przez Cieśninę Beringa załoga jachtu "Stary" pod Kpt. Jackiem Wacławskim zamknęła symboliczną bramę Przejścia Północno-Zachodniego. Równolegle ze "Starym" przejście pokonał drugi polski jacht s/y "Nekton" pod Kpt. Tadeuszem N
wtorek, 19 września 2006
Zmarł Tadeusz Prechitko, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, pilot Chorągwi ZHP w Wolnym Mieście, działacz żeglarski od 1927 r. W 1936 r. na s/y "Korsarz" wygrał wyścig na XI Igrzyska Olimpijskie z Helu do Kilonii. Na tym jachcie w 1963 r. zajął III miejsc
niedziela, 19 września 1982
Na jachcie "Kurun" wyszedł w rejs dookoła świata (z portu wyjścia Croisic do Maroka z towarzyszem żeglugi, potem już samotnie) Jacques-Yves Le Toumelin; trasa rejsu wiodła przez Atlantyk, Kanał Panamski, Markizy, Cieśninę Torresa, Kapsztad do portu wyjści
poniedziałek, 19 września 1949