TYP: a1

EOL odrabia straty do lidera

czwartek, 29 maja 2014
Informacja prasowa PMT Events
Szczecińska Liga RegatowaZa nami kolejny etap II edycji Szczecińskiej Ligi Regatowej. Przed wielkim finałem mocno do pracy zabrała się załoga EOL Best Advisor Team, która po raz pierwszy od startu Ligi odebrała zwycięstwo załodze Deloitte Adventure Team.

Historyczny zwycięstwo – tak można określić wyniki 3. Etapu SLR. Po raz pierwszy od rozpoczęcia Ligi na jesieni ubiegłego roku nie wygrała załoga Deloitte. Supremację załogi prowadzonej przez Łukasza Żuchowskiego wstrzymał zespół EOL Michała Wojasa. Zwycięzcy regat po mecie nie ukrywali satysfakcji zwłaszcza, że kolejne, finałowe regaty będą liczone podwójnie i w klasyfikacji generalnej jeszcze wszystko może się wydarzyć.

Na najniższym stopniu podium tym razem znalazła się załoga PKO Leasing Sailing Team Krzysztofa Rączki, która z regat na regaty czyni ogromne postępy.

W klasyfikacji generalnej pomiędzy trzecim, a piątym zespołem jest tylko trzy punkty różnicy co zapowiada wielkie emocje w finale.

Końcowa klasyfikacja III etapu w klasie TOM28:
 1. EOL – Best Advisors Team – Michał Wojtas
 2. Deloitte Adventure Team – Łukasz Żuchowski
 3. PKO Leasing Sailing Team – Krzysztof Rączka
 4. BFC (Baltic Forwarding Company) – Adam Walczak
 5. Bilfingersi – Adam Szymborski
 6. VitroLive – Rafał Kurzawa

Klasyfikacja generalna Szczecińskiej Ligi Regatowej – Wiosna 2014

 1. Deloitte Adventure Team – 19 pkt
 2. EOL – Best Advisors Team – 16 pkt
 3. BFC (Baltic Forwarding Company) – 11 pkt
 4. Bilfingersi – 9 pkt
 5. PKO Leasing Sailing Team – 8 pkt
 6. VitroLive – 3 pkt

Liga składa się z cztery regat rozgrywanych co dwa tygodnie od końca kwietnia do początku czerwca. Finał planowany jest na sobotę 7 czerwca. Punkty zdobyte w finale będą liczyć się podwójnie, a na zwycięzców ligi czeka Puchar Przechodni Szczecińskiej Ligi Regatowej, który w ubiegłym roku wywalczyła załoga Deloitte. 


Regaty organizowane są przez PMTevents przy współpracy z Yacht Klubem Polski Szczecin i Marina Club w Szczecinie oraz Polish Match Tour. Partnerami Ligi są: Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego, Północna Izba Gospodarcza, Magazyn Prestiż i portal szczecinbiznes.pl.

 

SLR Wiosna 2014 Runda III wyniki

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 May

Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Odpłynął w swój ostatni rejs do Hilo Stan Hugill, człowiek legenda; mając 16 lat zamustrował na swój pierwszy żaglowiec, na kilkunastu kolejnych przepływał własną młodość, później jako zawodowy szantymen bywał na wszystkich morzach i oceanach. Śpiewał, pi
środa, 13 maja 1992
W Lysaller umiera Fritjof Nansen (ur. w 1861 r.) - norweski oceanograf i badacz polarny; m.in. zorganizował ekspedycję na statku "Fram", aby dowieść swojej tezy o istnieniu morskiego prądu polarnego płynącego ku wschodnim wybrzeżom Grenlandii.
wtorek, 13 maja 1930
W Świnoujściu nastąpił start s/y "Witeź II" z Kapitanem Emilem Żychiewiczem do rejsu do Islandii. Był to pierwszy rejs polskiego jachtu do stolicy Islandii. Rejs zakończył się 12.07.1959 r. po przebyciu 3767 Mm.
środa, 13 maja 1959