TYP: a1

Zaproszenie do III edycji Szczecińskiej Ligi Regatowej

czwartek, 14 sierpnia 2014
Informacja prasowa
Równo za miesiąc wystartuje kolejna, trzecia edycja Szczecińskiej Ligi Regatowej. Od dzisiaj do 10 września organizatorzy będą przyjmowali zgłoszenia. Sprawdzona w poprzednich edycjach formuła cyklicznych regat dla amatorów i miłośników żeglarstwa za każdym razem przyciąga sporą liczbę uczestników.

Szczecińska Liga Regatowa
Szczecińska Liga Regatowa 2014 / Fot. Wilku - www.saillens.pl

Szczecińska Liga Regatowa to projekt powstały z inicjatywy PMT Events, organizatora m.in. cyklu regat Polish Match Tour. Celem ligi jest stworzenie możliwości regularnego żeglowania i ścigania się w regatach na sześciu monotypowych jachtach TOM28. Jachty stacjonują w Marina Club w Szczecinie nad jeziorem Dąbie i stanowią trzon floty wykorzystywanej do organizacji regat match racingowych Pucharu Świata. W tym roku, na jachtach PMT odbyły się również Mistrzostwa Europy w Świnoujściu, na których oglądaliśmy europejską czołówkę żeglarzy specjalizujących się w match racingu.

Kolejna edycja ligi rozpocznie się 13 września i potrwa prawie do drugiej połowy października. Mamy nadzieję, że ponownie spotka się ona z dużym zainteresowaniem amatorów żeglarstwa, zarówno osób prywatnych jak i firm. Załogi składają się z grupy od czterech do ośmiu osób każda. Jednocześnie w wyścigu w załodze znajduje się maksymalnie do pięciu osób, więc skład załóg może zmieniać się co imprezę, a nawet w trakcie pojedynczych regat co umożliwia większej grupie osób wzięcie udziału w rywalizacji. Po każdym etapie wszyscy uczestnicy mają okazję do integracji i wymiany doświadczeń przy żeglarskim grillu.

Liga składa się z czterech regat rozgrywanych co dwa tygodnie od połowy września do drugiej połowy października. Finał planowany jest na sobotę 18 października. Punkty zdobyte w finale będą liczyć się podwójnie, a na zwycięzców ligi czeka Puchar Przechodni Szczecińskiej Ligi Regatowej, który w ostatniej edycji wywalczyła załoga Kancelarii Doradztwa Podatkowego EOL.

Regaty organizowane są przez PMTevents przy współpracy z Yacht Klubem Polski Szczecin i Marina Club w Szczecinie oraz Polish Match Tour. Partnerami Ligi są: Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego, Północna Izba Gospodarcza, Magazyn Prestiż i portal szczecinbiznes.pl.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem serdecznie zapraszamy. Zgłoszenia należy kierować na adres: rafal@polishmatch.pl w tytule „Zgłoszenie SLR”.

 
TYP: a3
0 0
Komentarze