TYP: a1

POLSKA EKSTRAKLASA ŻEGLARSKA ogłasza kalendarz regat

poniedziałek, 26 stycznia 2015
Informacja prasowa | Magda Makowska
Znamy już kalendarz regat Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w sezonie 2015. Inauguracyjny sezon ligi składa się z 6 regat na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim.Polska Ekstraklasa Żeglarska to nowy projekt przeznaczony dla osób zrzeszonych w klubach żeglarskich. Ideą projektu jest cykl regat w formule rozgrywek ligowych znanej z wielu dyscyplin sportowych. Zwycięzca ligi otrzyma tytuł Klubowego Mistrza Polski, a dwa najlepsze kluby otrzymają prawo startu w międzynarodowej Żeglarskiej Lidze Mistrzów (Sailing Champions League).

Regaty odbywają się na jednakowych jachtach zapewnianych przez organizatorów. Dodatkowo między wyścigami załogi będą zamieniać się jachtami. Taka formuła spowoduje, że o zwycięstwie będą decydować umiejętności, a nie sprzęt. W pierwszej edycji żeglarze będą używać jachtów TOM28 znanych z regat meczowych Polish Match Tour oraz Delphia 24 One Design. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, gdyż załogi i kluby nie muszą inwestować w sprzęt i ponosić kosztów utrzymywania, czy transportu własnego jachtu.

W pierwszym sezonie planowany jest udział 12 klubów z całej Polski. Każdy klub może zgłosić kadrę składającą się z 20 zawodników. W każdych regatach startują załogi czteroosobowe. W przypadku większego zainteresowania ze strony klubów rozegrane zostaną regaty eliminacyjne, a sama liga rozegrana zostanie na dwóch poziomach – Ekstraklasy i 2. ligi.

Kalendarz Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej:

23-24.05.2015 - Szczecin
04-06.06.2015 – Sopot
26-28.06.2015 – Świnoujście
10-12.07.2015 – Sopot
24-26.07.2015 - Dziwnów
07-09.08.2015 – Sopot

Celem Polskiej Ligi Żeglarskiej jest organizacja emocjonujących regat, promocja klubów, żeglarzy oraz ich sponsorów. Efektem ligi będzie wzrost poziomu sportowego w klubach, ostra rywalizacja oraz większa integracja pomiędzy klubami.

Organizatorami ligi są firmy MT Partners (Polish Match Tour) i G.S.C. Yachting, przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim. „Cieszymy się, że udało się połączyć siły, tak by liga objęła swoim zasięgiem większy obszar Polski” – mówią zgodnie organizatorzy.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres info@ligazeglarska.pl. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ligazeglarska.pl w załączonym Regulaminie.
Tagi: Polish Match Tour, Delphia, Polska Ekstraklasa Żeglarska
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 April

Zatonięcie "Titanica" po zderzeniu z górą lodową.
poniedziałek, 15 kwietnia 1912
Wodowanie klipra "Flying Cloud", zaprojektowanego przez Donalda Mc Kaya, jednego z najsłynniejszych konstruktorów; zbudował największe, najszybsze i najładniejsze klipry. "Flying Cloud" był rekordzistą trasy z Nowego Jorku do San Francisco z czasem 89 dni
wtorek, 15 kwietnia 1851