TYP: a1

POLSKA EKSTRAKLASA ŻEGLARSKA ogłasza kalendarz regat

poniedziałek, 26 stycznia 2015
Informacja prasowa | Magda Makowska
Znamy już kalendarz regat Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w sezonie 2015. Inauguracyjny sezon ligi składa się z 6 regat na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim.Polska Ekstraklasa Żeglarska to nowy projekt przeznaczony dla osób zrzeszonych w klubach żeglarskich. Ideą projektu jest cykl regat w formule rozgrywek ligowych znanej z wielu dyscyplin sportowych. Zwycięzca ligi otrzyma tytuł Klubowego Mistrza Polski, a dwa najlepsze kluby otrzymają prawo startu w międzynarodowej Żeglarskiej Lidze Mistrzów (Sailing Champions League).

Regaty odbywają się na jednakowych jachtach zapewnianych przez organizatorów. Dodatkowo między wyścigami załogi będą zamieniać się jachtami. Taka formuła spowoduje, że o zwycięstwie będą decydować umiejętności, a nie sprzęt. W pierwszej edycji żeglarze będą używać jachtów TOM28 znanych z regat meczowych Polish Match Tour oraz Delphia 24 One Design. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, gdyż załogi i kluby nie muszą inwestować w sprzęt i ponosić kosztów utrzymywania, czy transportu własnego jachtu.

W pierwszym sezonie planowany jest udział 12 klubów z całej Polski. Każdy klub może zgłosić kadrę składającą się z 20 zawodników. W każdych regatach startują załogi czteroosobowe. W przypadku większego zainteresowania ze strony klubów rozegrane zostaną regaty eliminacyjne, a sama liga rozegrana zostanie na dwóch poziomach – Ekstraklasy i 2. ligi.

Kalendarz Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej:

23-24.05.2015 - Szczecin
04-06.06.2015 – Sopot
26-28.06.2015 – Świnoujście
10-12.07.2015 – Sopot
24-26.07.2015 - Dziwnów
07-09.08.2015 – Sopot

Celem Polskiej Ligi Żeglarskiej jest organizacja emocjonujących regat, promocja klubów, żeglarzy oraz ich sponsorów. Efektem ligi będzie wzrost poziomu sportowego w klubach, ostra rywalizacja oraz większa integracja pomiędzy klubami.

Organizatorami ligi są firmy MT Partners (Polish Match Tour) i G.S.C. Yachting, przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim. „Cieszymy się, że udało się połączyć siły, tak by liga objęła swoim zasięgiem większy obszar Polski” – mówią zgodnie organizatorzy.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres info@ligazeglarska.pl. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ligazeglarska.pl w załączonym Regulaminie.
Tagi: Polish Match Tour, Delphia, Polska Ekstraklasa Żeglarska
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 July

W Szczecinie umiera w wieku 76 lat Kuba Jaworski; żeglarska kariera "Kuby" wiodła przez Kraków, gdzie pełnił obowiązki pierwszego prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, później była Gdynia, potem już tylko Szczecin. Po krótkim okresie kiero
piątek, 8 lipca 2005
Urodziła się Ellen Mac Arthur, jedna z najbardziej utytułowanych żeglarek świata; m.in. zwyciężyła w kategorii jachtów jednokadłubowych (1998 r.) w Regatach Rumowych, zajęła II miejsce w regatach Vendee Globe 2000/01, zwyciężyła w Regatach Rumowych w 2002
czwartek, 8 lipca 1976
Odbyło się pierwsze walne zgromadzenie członków Yacht Klubu Polski po wojnie, na którym podjęto uchwałę o reaktywowaniu YKP i PZŻ.
niedziela, 8 lipca 1945
Start Ludwika Szwykowskiego do samotnego rejsu mieczowym jachtem "Doris" z Gdańska na Bornholm i z powrotem (powrót 6.08.1932 r.); był to pierwszy rejs otwartopokładowym jachtem po Bałtyku.
piątek, 8 lipca 1932
Na jachcie "Zjawa", z Gdyni wyruszyli w rejs Władysław Wagner wraz z Rudolfem Korniłowskim; pierwszy etap rejsu zakończyli w Colon w pobliżu Cristobalu.
piątek, 8 lipca 1932
Nagroda Rogal Squadron - puchar wygrany przez szkuner "America" w 1851 r. w regatach dookoła wyspy Wight staje się, na mocy specjalnie opracowanego regulaminu, wieczystą nagrodą Pucharu Ameryki.
poniedziałek, 8 lipca 1867
Z Lizbony wyrusza wyprawa Vasco da Gamy z zamiarem znalezienia drogi morskiej do Indii.
niedziela, 8 lipca 1497
Z Gdyni na "Zjawie" wypłynął w rejs Władysław Wagner
piątek, 8 lipca 1932