TYP: a1

"Encyklopedia potraw z ryb"

sobota, 14 maja 2011
MZ

Mam przed sobą książkę pod tytułem „Encyklopedia potraw z ryb”. W wypadku książek kucharskich pierwszą rzeczą, na którą spoglądam to nazwisko autora. Chodzi mi o to, czy ten kto ową książkę napisał daje szansę, że będzie to rzecz fachowa. I tak, jeśli widzę, że na temat kuchni włoskiej rozpisuje się Niemiec, to bez specjalnego żalu odkładam taki tom z powrotem na półkę księgarską, jeśli o kuchni francuskiej wymądrza się na przykład Anglik, to postępuję podobnie. Chcę mieć pewność, że instruuje mnie osoba, która dany temat naprawdę dobrze poznała, jak to się mówi „wyssała tę wiedzę z mlekiem matki”.


Wspomniana Encyklopedia napisana została w Szwecji, a że to naród morski i na rybach się zna, to taką książkę warto przeczytać. Druga rzecz, która dla mnie jest ważna to to, czy mamy do czynienia jedynie ze zbiorem przepisów, czy też jest w takiej pozycji coś więcej. „Encyklopedia potraw z ryb” o podtytule „Przepisy na pyszne potrawy z ryb i owoców morza” spełnia to oczekiwanie. Pierwsze 40 stron poświęcone jest na opisy gatunków i rodzajów ryb, zarówno morskich jak i słodkowodnych, otrzymujemy informacje o ich sprawianiu i przygotowaniu na różne sposoby, a wszystko to bogato ilustrowane niezłymi zdjęciami.


Trzeba dodać, że książka ta będzie nagrodą dla osoby, która umieści w maju na Tawernie najciekawszy, oryginalny przepis, opatrzony zdjęciem.

 

Encyklopedia potraw z ryb”

Przepisy na pyszne potrawy

z ryb i owoców morza

Wydawnictwo REA 2009

stron 192

cena: 34,90 zł.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 July

Z Port Huron (USA) na Jeziorze Huron wyruszył jacht "Gemini" biorąc udział w regatach Millennium 600 organizowanych wspólnie przez Bayview Yacht Club i Chicago Yacht Club z okazji stulecia regat Chicago Mac. Trasa liczyła 600 mil i prowadziła przez jezior
sobota, 15 lipca 2000
Zmarła Kpt. Teresa Dudzic-Zając; już w 1946 roku była zawodniczką i działaczką Akademickiego Związku Morskiego we Wrocławiu, potem wieloletnim członkiem kadry narodowej, później została trenerem i sędzią.
poniedziałek, 15 lipca 2002
Umiera Bogdan Dacko, który jako pierwszy po wojnie przepłynął Atlantyk na s/y "Hermes".
niedziela, 15 lipca 1990
Urodziła się Kapitan Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, która na s/y "Mazurek" jako pierwsza kobieta na świecie odbyła samotny kobiecy rejs dookoła świata.
środa, 15 lipca 1936
W Gdyni odbył się chrzest żaglowca "Zawisza Czarny", jednostki przeznaczonej dla harcerzy, zbudowanej na bazie lugotrawlera "Cietrzew", który wcześniej został wycofany z eksploatacji.
piątek, 15 lipca 1960
Odbyła się kolejna edycja regat o Puchar Ameryki; kolejny raz wygrała załoga amerykańskiego jachtu - obrońcy pucharu "Resolute" z Kpt. Charlesem Adamsem.
czwartek, 15 lipca 1920