TYP: a1

"Encyklopedia potraw z ryb"

sobota, 14 maja 2011
MZ

Mam przed sobą książkę pod tytułem „Encyklopedia potraw z ryb”. W wypadku książek kucharskich pierwszą rzeczą, na którą spoglądam to nazwisko autora. Chodzi mi o to, czy ten kto ową książkę napisał daje szansę, że będzie to rzecz fachowa. I tak, jeśli widzę, że na temat kuchni włoskiej rozpisuje się Niemiec, to bez specjalnego żalu odkładam taki tom z powrotem na półkę księgarską, jeśli o kuchni francuskiej wymądrza się na przykład Anglik, to postępuję podobnie. Chcę mieć pewność, że instruuje mnie osoba, która dany temat naprawdę dobrze poznała, jak to się mówi „wyssała tę wiedzę z mlekiem matki”.


Wspomniana Encyklopedia napisana została w Szwecji, a że to naród morski i na rybach się zna, to taką książkę warto przeczytać. Druga rzecz, która dla mnie jest ważna to to, czy mamy do czynienia jedynie ze zbiorem przepisów, czy też jest w takiej pozycji coś więcej. „Encyklopedia potraw z ryb” o podtytule „Przepisy na pyszne potrawy z ryb i owoców morza” spełnia to oczekiwanie. Pierwsze 40 stron poświęcone jest na opisy gatunków i rodzajów ryb, zarówno morskich jak i słodkowodnych, otrzymujemy informacje o ich sprawianiu i przygotowaniu na różne sposoby, a wszystko to bogato ilustrowane niezłymi zdjęciami.


Trzeba dodać, że książka ta będzie nagrodą dla osoby, która umieści w maju na Tawernie najciekawszy, oryginalny przepis, opatrzony zdjęciem.

 

Encyklopedia potraw z ryb”

Przepisy na pyszne potrawy

z ryb i owoców morza

Wydawnictwo REA 2009

stron 192

cena: 34,90 zł.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001