TYP: a1

"Sushi i sashimi - inspiracje kulinarne" + konkurs

środa, 10 sierpnia 2011
MZ

W pierwszej chwili pisanie recenzji z książki o sushi i sashimi na portalu żeglarskim wydało mi się absurdalne. Dopiero po chwili zastanowienia przyszła refleksja – dlaczego nie? Przecież jednym z podstawowym składnikiem sushi są ryby i inne owoce morza. A nori – to przecież wodorosty! 


Zatem do dzieła. Przedstawiamy książkę, która pozwoli nam na poznanie tajników tworzenia tych coraz modniejszych smakołyków. Otrzymujemy kompletną instrukcję, co do tworzenia sushi i sashimi jest nam niezbędne, jakich składników potrzebujemy, jak nazywają się ich poszczególne rodzaje. Poznajemy techniki sprawiania i przygotowania ryb, gotowania ryżu, stosowania przypraw. A trzeba wiedzieć, że jest to wiedza rozległa. O wszystkim tym mówi ta książka, do tego jest bogato ilustrowana, a te ilustracje znakomicie pomagają w opanowaniu techniki kucharskiej. Po jej lekturze śmiało możemy przystąpić do przygotowania tych potraw w domu, ale również na jachcie, podczas morskich i śródlądowych rejsów. Oczywiście nie osiągniemy klasy japońskich mistrzów, ale będziemy mogli świetnie uzupełnić swoją dietę o potrawy, jak twierdzą znawcy, zdrowe i uznawane za wyborne.


Anthony Carroll „Sushi i sashimi - inspiracje kulinarne”
Elipsa
Publicat S.A. Poznań
stron 96
cena: 24,90


UWAGA, KONKURS!


Dla naszych użytkowników mamy 4 książki "Sushi i sashimi ". Planujemy wprowadzić w Tawernie Skipperów rangi użytkowników, które będą się zmieniały w zależności od aktywności w portalu. Im większa aktywność, tym wyższa ranga. Żeby wziąć udział w konkursie należy przesłać swoją propozycję rang. Najciekawsze z nich nagrodzimy książkami.


Swoje propozycje należy przesyłać do 2.09.2011 do godziny 12:00 na adres info@tawernaskipperow.pl.


Zwycięzcy konkursu:

1. Anna

2. Tomasz Baranek

3. Krzysiek

4. Danka

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 September

W Newport wystartowały trzecie regaty samotnych żeglarzy dookoła świata - BOC Challenge.
sobota, 15 września 1990
Z Gdyni w rejs dookoła Ameryki Południowej wyruszył "Dar Pomorza"; było to pierwsze polskie przejście Przylądka Horn.
wtorek, 15 września 1936
Na Florydzie w wieku 79 lat zmarł Władysław Wagner, pierwszy polski żeglarz, który pod żaglami opłynął świat w latach 1932-1939.
wtorek, 15 września 1992
Na jachcie "Amethyst", w Norfolk (USA) zakończył rejs Stanisław Jabłoński; wystartował z Gdańska 01.06.1963 r.
niedziela, 15 września 1963
Rozpoczęła się kolejna edycja regat o Puchar Ameryki; regaty wygrał "Rainbow" prowadzony przez Vanderbilta.
piątek, 15 września 1933