TYP: a1

Regaty Stowarzyszenia Delphia 24 OD

środa, 4 września 2013
Informacja prasowa

Fot. Bartosz Modelski
W ostatni wakacyjny weekend (30.08 - 01.09) nad Jeziorem Solińskim odbyły się “Długodystansowe Mistrzostwa Polski w klasie Delphia 24 One Design” – Cellfast Cup oraz Puchar Soliny 2013.

O zwycięstwo walczyło 10 załóg, a wygraną zapewnił sobie Paweł Oskroba na jachcie “Vectra” z załogą w składzie: Michał Leszczyński, Maciej Wilanowski, Artur Dzieciątko. Drugie miejsce zajęli Waldemar Sałata za sterem, Krzysztof Kowalski, Bolesław Płachecki oraz Marek Chruściel na “Star Telekom”. Ostatnie miejsce na podium przypadło teamowi “Delphia 24” w składzie: Tomasz Kulesza (sternik), Cezary Jursza, Robert Łyskawa i Kasia Wodejko.

Rozegranych zostało 12 wyścigów po 6 każdego dnia regat. Pogoda była kapryśna: wiał wiatr o sile od 2 m/s do 18 m/s, świeciło słońce i pojawiały się burze. Trudne warunki pogodowe charakterystyczne dla akwenu wymagały od zawodników nie tylko szczęścia, ale przede wszystkim zaangażowania i zaprezentowania umiejętności żeglarskich na najwyższym poziomie.

Kolejne regaty Stowarzyszenia Delphia 24: “Otwarte Mistrzostwa Warszawy Jachtów Kabinowych” odbędą się w Nieporęcie nad Zalewem Zegrzyńskim w najbliższy weekend w dniach 7-8 września.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 May

W Gdyni odbywa się chrzest "MK Cafe Posti".
sobota, 25 maja 2002
Zakończenie samotnego rejsu dookoła świata Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez". Trasa rejsu prowadziła z Newport przez Atlantyk do Cape Town, dalej przez Ocean Indyjski do Hobart na Tasmanii, potem przez Pacyfik do Port Stanley na Falklandach i prze
piątek, 25 maja 1973