TYP: a1

Zakończenie Pucharu Polski w klasie Delphia 24

wtorek, 24 września 2013
Informacja prasowa

Fot. Hotel Moran
W miniony weekend, w dniach 20-22 września nad Jeziorem Powidzkim odbyła się ostatnia w tym sezonie impreza należąca do cyklu Pucharu Polski w klasie Delphia 24 OD - Mistrzostwa Polski Ziem Zachodnich.

O Puchar Hotelu Moran walczyło 12 załóg. W piątek przy wietrze o maksymalnej sile 2 stopni w skali Beauforta odbyły się 4 wyścigi, z których 2 ostatnie zostały przesunięte z powodu braku wiatru i rozpoczęły się dopiero o godzinie 15:30. Drugi dzień regat przynióśł piękną żeglarską pogodę z wiatrem z kierunku północno-zachodniego z tendencją do skręcania na zachód. Rozegrane zostały 3 wyścigi.

Zwycięzcą i zdobywcą tytułu Mistrza Polski Ziem Zachodnich w klasie Delphia 24 po raz trzeci z rzędu okazał się Zbyszek Kania na jachcie “Kania Yacht” z załogą w składzie: Bartosz Flak, Edward Konarzewski i Krzysztof Łodyga. Drudzy na metę dotarli: Paweł Oskroba (sternik), Wojciech Długozima, Michał Leszczyński i Maciej Wilanowski na jachcie “Vectra”. Trzecie miejsce na podium przypadło teamowi “Star Telekom” w składzie: Waldemar Sałata za sterem, Marek Chruściel, Krzysztof Kowalski i Bolesław Płachecki.

Wieczorem w Hotelu Moran o godzinie 19:00 rozpoczęła się uroczysta gala wieńcząca sezon, na której wręczone zostały nagrody dla zwycięzców Pucharu Hotelu Moran oraz Pucharu Polski Delphia 24 OD. Ostatecznie najlepszym sternikiem w klasyfikacji generalnej okazał się Paweł Oskroba na jachcie “Vectra” przed Zbyszkiem Kanią na jachcie “Kania Yacht” oraz Pawłem Tarnowskim na jachcie “Apotex”.

Specjalne podziękowanie należy się sponsorom i organizatorom za wkład w przygotowanie imprez z całego cyklu Pucharu Polski w klasie Delphia 24 OD. Do zobaczenia w przyszłym sezonie!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786