TYP: a1

Zakończenie Pucharu Polski w klasie Delphia 24

wtorek, 24 września 2013
Informacja prasowa

Fot. Hotel Moran
W miniony weekend, w dniach 20-22 września nad Jeziorem Powidzkim odbyła się ostatnia w tym sezonie impreza należąca do cyklu Pucharu Polski w klasie Delphia 24 OD - Mistrzostwa Polski Ziem Zachodnich.

O Puchar Hotelu Moran walczyło 12 załóg. W piątek przy wietrze o maksymalnej sile 2 stopni w skali Beauforta odbyły się 4 wyścigi, z których 2 ostatnie zostały przesunięte z powodu braku wiatru i rozpoczęły się dopiero o godzinie 15:30. Drugi dzień regat przynióśł piękną żeglarską pogodę z wiatrem z kierunku północno-zachodniego z tendencją do skręcania na zachód. Rozegrane zostały 3 wyścigi.

Zwycięzcą i zdobywcą tytułu Mistrza Polski Ziem Zachodnich w klasie Delphia 24 po raz trzeci z rzędu okazał się Zbyszek Kania na jachcie “Kania Yacht” z załogą w składzie: Bartosz Flak, Edward Konarzewski i Krzysztof Łodyga. Drudzy na metę dotarli: Paweł Oskroba (sternik), Wojciech Długozima, Michał Leszczyński i Maciej Wilanowski na jachcie “Vectra”. Trzecie miejsce na podium przypadło teamowi “Star Telekom” w składzie: Waldemar Sałata za sterem, Marek Chruściel, Krzysztof Kowalski i Bolesław Płachecki.

Wieczorem w Hotelu Moran o godzinie 19:00 rozpoczęła się uroczysta gala wieńcząca sezon, na której wręczone zostały nagrody dla zwycięzców Pucharu Hotelu Moran oraz Pucharu Polski Delphia 24 OD. Ostatecznie najlepszym sternikiem w klasyfikacji generalnej okazał się Paweł Oskroba na jachcie “Vectra” przed Zbyszkiem Kanią na jachcie “Kania Yacht” oraz Pawłem Tarnowskim na jachcie “Apotex”.

Specjalne podziękowanie należy się sponsorom i organizatorom za wkład w przygotowanie imprez z całego cyklu Pucharu Polski w klasie Delphia 24 OD. Do zobaczenia w przyszłym sezonie!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911