TYP: a1

Wyspa Giglio - miejsce katastrofy Concordii

wtorek, 17 stycznia 2012
MZ

Costa Concordia. Źródło: twojewlochy.pl
Informacja o katastrofie pasażerskiego statku „Costa Concordia” podały chyba wszystkie media. Szokuje zachowanie kapitana oraz informacja o śmiertelnych ofiarach tego wypadku. Trwa dochodzenie, włoska prokuratura stawia kapitanowi zarzuty, a on sam został tymczasowo aresztowany. Czekając na rozstrzygnięcia chcemy na Tawernie podać kilka informacji o wyspie Giglio, przy brzegach której doszło do tragedii.


Giglio jest drugą co do wielkości wyspą Archipelagu Toskańskiego. Położona w niewielkiej odległości od toskańskiego wybrzeża i około 30 Mm od Elby. Długość linii brzegowej to 28 kilometrów. Posiada jeden port – Porto Giglio. Jest jednym z najbardziej znanych włoskich kurortów, nic też dziwnego, że w sezonie trudno znaleźć wolne miejsce w porcie na zacumowanie jachtu. Można natomiast stawać w kotwicowiskach położonych na północ i południe od portu. Klimat tu łagodny, przyroda dziewicza, a wody krystalicznie czyste. Uważana jest za raj dla nurków. Na wyspie wśród 1400 mieszkańców, odnaleźć można 17 osób z polskim obywatelstwem.
Wyświetl większą mapę
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 April

Na mecie regat III etapu The BOC Challenge Around Alone jako pierwszy zameldował się Christophe Auguin na jachcie "Groupe Sceta".
wtorek, 23 kwietnia 1991
W stoczni w Goeteborgu zwodowany zostaje pierwszy jacht klasy "Folkboat"; do 1977 r. wykonano na całym świecie 5000 jednostek tej klasy.
czwartek, 23 kwietnia 1942