TYP: a1

Wyspa Giglio - miejsce katastrofy Concordii

wtorek, 17 stycznia 2012
MZ

Costa Concordia. Źródło: twojewlochy.pl
Informacja o katastrofie pasażerskiego statku „Costa Concordia” podały chyba wszystkie media. Szokuje zachowanie kapitana oraz informacja o śmiertelnych ofiarach tego wypadku. Trwa dochodzenie, włoska prokuratura stawia kapitanowi zarzuty, a on sam został tymczasowo aresztowany. Czekając na rozstrzygnięcia chcemy na Tawernie podać kilka informacji o wyspie Giglio, przy brzegach której doszło do tragedii.


Giglio jest drugą co do wielkości wyspą Archipelagu Toskańskiego. Położona w niewielkiej odległości od toskańskiego wybrzeża i około 30 Mm od Elby. Długość linii brzegowej to 28 kilometrów. Posiada jeden port – Porto Giglio. Jest jednym z najbardziej znanych włoskich kurortów, nic też dziwnego, że w sezonie trudno znaleźć wolne miejsce w porcie na zacumowanie jachtu. Można natomiast stawać w kotwicowiskach położonych na północ i południe od portu. Klimat tu łagodny, przyroda dziewicza, a wody krystalicznie czyste. Uważana jest za raj dla nurków. Na wyspie wśród 1400 mieszkańców, odnaleźć można 17 osób z polskim obywatelstwem.
Wyświetl większą mapę
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 February

Sejm przyjął ustawę o przekopie Mierzei Wiślanej
piątek, 24 lutego 2017
Rozpoczął się w Krakowie kolejny XIX festiwal Shanties pod hasłem "Ruszajmy w rejs". Grand Prix festiwalu otrzymały odnowione "Stare Dzwony".
czwartek, 24 lutego 2000
Na rafie koralowej u wybrzeży Kuby stracony został s/y "Asterias", jacht Śląskiego Yacht Clubu.
sobota, 24 lutego 1990
Wodowanie żaglowca "Pommern", obecnie statek muzeum w alandzkim Marienhamn.
wtorek, 24 lutego 1903