TYP: a1

40 statków uwięzionych w lodzie czeka na pomoc

środa, 8 lutego 2012

Fot. 1tv.ru
Co najmniej 40 statków towarowych na Morzu Azowskim i w Cieśninie Kerczeńskiej czeka na pomoc lodołamaczy, podał azowski oddział Rosmorportu. Najtrudniejsze warunki występują w południowo-zachodniej części Cieśniny Kerczeńskiej, gdzie znajduje się 10 jednostek.


W ciągu ostatniej doby jeden statek towarowy, M/V Dolphin-7, został uwolniony z lodu, a lodołamacz "Kapitan Moshkin" ewakuował czterech członków załogi z palącego się statku "Ivan Vikukov".

Obecnie cztery lodołamacze Rosmorportu - "Kapitan Demidov", "Kapitan Moshkin", "Kapitan Chudinov" i "Kapitan Krutov" - pracują w ciężkich warunkach pogodowych na Morzu Azowskim. Trzy kolejne działają w porcie w Taganrogu (holownik "Kama"), w Azowie (holownik "Kapitan Harchikov") oraz w porcie w Rostowie nad Donem (holownik "Phanagoria").

Źródło: en.portnews.ruWyświetl większą mapę
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 December

"Gipsy Moth IV" z Francisem Chichesterem w okołoziemskim samotnym rejsie dopłynął do Sydney, jedynego portu etapowego w tym rejsie.
poniedziałek, 12 grudnia 1966
W drodze do Grecji, w odległości ok. 80 Mm na zachód od wybrzeży Korsyki zatonął w czasie parogodzinnego sztormu s/y "Zew Morza". Załoga po ewakuacji na tratwy ratunkowe, po całodziennym dryfowaniu została uratowana przez statek bandery francuskiej.
sobota, 12 grudnia 1981