TYP: a1

40 statków uwięzionych w lodzie czeka na pomoc

środa, 8 lutego 2012

Fot. 1tv.ru
Co najmniej 40 statków towarowych na Morzu Azowskim i w Cieśninie Kerczeńskiej czeka na pomoc lodołamaczy, podał azowski oddział Rosmorportu. Najtrudniejsze warunki występują w południowo-zachodniej części Cieśniny Kerczeńskiej, gdzie znajduje się 10 jednostek.


W ciągu ostatniej doby jeden statek towarowy, M/V Dolphin-7, został uwolniony z lodu, a lodołamacz "Kapitan Moshkin" ewakuował czterech członków załogi z palącego się statku "Ivan Vikukov".

Obecnie cztery lodołamacze Rosmorportu - "Kapitan Demidov", "Kapitan Moshkin", "Kapitan Chudinov" i "Kapitan Krutov" - pracują w ciężkich warunkach pogodowych na Morzu Azowskim. Trzy kolejne działają w porcie w Taganrogu (holownik "Kama"), w Azowie (holownik "Kapitan Harchikov") oraz w porcie w Rostowie nad Donem (holownik "Phanagoria").

Źródło: en.portnews.ruWyświetl większą mapę
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 January

Urodził się Zygfryd Perlicki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski w żeglarstwie morskim, w 1957 r. wygrywa regaty "Kieler Woche", w 1972 r. startuje na olimpiadzie w Kilonii w klasie "Soling" (8. miejsce). W latach 19
wtorek, 26 stycznia 1932
Kulminacja święta żaglowców świata - Tall Ships Race w Australii.
wtorek, 26 stycznia 1988
Flota eskpedycyjna dociera do Bottany Bay (dzisiejsze Sydney) rozpoczynając osadnictwo w Australii.
sobota, 26 stycznia 1788