TYP: a1

40 statków uwięzionych w lodzie czeka na pomoc

środa, 8 lutego 2012

Fot. 1tv.ru
Co najmniej 40 statków towarowych na Morzu Azowskim i w Cieśninie Kerczeńskiej czeka na pomoc lodołamaczy, podał azowski oddział Rosmorportu. Najtrudniejsze warunki występują w południowo-zachodniej części Cieśniny Kerczeńskiej, gdzie znajduje się 10 jednostek.


W ciągu ostatniej doby jeden statek towarowy, M/V Dolphin-7, został uwolniony z lodu, a lodołamacz "Kapitan Moshkin" ewakuował czterech członków załogi z palącego się statku "Ivan Vikukov".

Obecnie cztery lodołamacze Rosmorportu - "Kapitan Demidov", "Kapitan Moshkin", "Kapitan Chudinov" i "Kapitan Krutov" - pracują w ciężkich warunkach pogodowych na Morzu Azowskim. Trzy kolejne działają w porcie w Taganrogu (holownik "Kama"), w Azowie (holownik "Kapitan Harchikov") oraz w porcie w Rostowie nad Donem (holownik "Phanagoria").

Źródło: en.portnews.ruWyświetl większą mapę
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 October

Z Southampton w rejs dookoła świata ze wschodu na zachód wystartował Chay Blyth na "British Steel"; po 292. dniach rejsu i opłynięciu Przylądka Horn ze wschodu na zachód, Blyth 6 sierpnia 1971 roku powrócił do Anglii.
wtorek, 20 października 1970
Odbyło się pierwsze po II wojnie zebranie Ligi Morskiej.
piątek, 20 października 1944
Zwodowano jacht "Farys" dla Erwina Webera, pierwszego polskiego żeglarza samotnika.
niedziela, 20 października 1935