TYP: a1

40 statków uwięzionych w lodzie czeka na pomoc

środa, 8 lutego 2012

Fot. 1tv.ru
Co najmniej 40 statków towarowych na Morzu Azowskim i w Cieśninie Kerczeńskiej czeka na pomoc lodołamaczy, podał azowski oddział Rosmorportu. Najtrudniejsze warunki występują w południowo-zachodniej części Cieśniny Kerczeńskiej, gdzie znajduje się 10 jednostek.


W ciągu ostatniej doby jeden statek towarowy, M/V Dolphin-7, został uwolniony z lodu, a lodołamacz "Kapitan Moshkin" ewakuował czterech członków załogi z palącego się statku "Ivan Vikukov".

Obecnie cztery lodołamacze Rosmorportu - "Kapitan Demidov", "Kapitan Moshkin", "Kapitan Chudinov" i "Kapitan Krutov" - pracują w ciężkich warunkach pogodowych na Morzu Azowskim. Trzy kolejne działają w porcie w Taganrogu (holownik "Kama"), w Azowie (holownik "Kapitan Harchikov") oraz w porcie w Rostowie nad Donem (holownik "Phanagoria").

Źródło: en.portnews.ruWyświetl większą mapę
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 July

W słynnych regatach Chicago-Mackinac Race po raz pierwszy wziął udział polonijny jacht "Solidarity" reprezentujący Joseph Conrad Yacht Club Chicago. Regaty Chicago-Mackinac są najstarszym (od 1898 roku) wyścigiem żeglarskim i jednocześnie najdłuższym po w
czwartek, 28 lipca 1988
Na "Dove" wystartował w rejs dookoła świata Robin Lee Graham; wyruszył z Kalifornii, przez Nowe Hybrydy, Nową Gwineę, Afrykę Południową, Gujanę, dotarł na Barbados
środa, 28 lipca 1965
W Plymouth skończyła się II wyprawa sir Francisa Drake'a
niedziela, 28 lipca 1585