TYP: a1

Podnoszenie wraku Costa Concordia rozpoczęte [wideo]

poniedziałek, 16 września 2013
Po półtora roku od tragedii, jaka rozegrała się w pobliżu włoskiej wyspy Giglio, wrak wycieczkowca Costa Concordia, który zatonął u jej wybrzeży, zostanie podniesiony z dna. Cała operacja wymagała wielu przygotowań. Costa Concordia zostanie najpierw obrócona o 65 stopni, a następnie ustawiona na sztucznym dnie. Przedsięwzięcie ma kosztować co najmniej 600 mln euro.

Statek wycieczkowy o długości 300 metrów, wysokości 70 metrów i pojemności 114 tys. ton rejestrowych brutto uległ katastrofie 13 stycznia ubiegłego roku, wchodząc na skały u brzegów wyspy Giglio. Zginęły wtedy 32 osoby.

Źródło: TVN24


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 października

Na wodach Zatoki Biskajskiej uległ wypadkowi jacht "Iwona Pieńkawa", i w jego następstwie, w wyniku ewidentnych błędów w sztuce żeglarskiej został opuszczony przez załogę, którą uratowały będące w pobliżu statki.
poniedziałek, 18 października 1976
Urodziła się Isabelle Autissier; swoją przygodę z morzem rozpoczęła od staków rybackich, później ucząc w szkole rybołówstwa, zajęła się żeglarstwem, samotnie przepływając Atlantyk, uczestniczyła w regatach Mini-Transat, w okołoziemskich regatach BOC, Arou
czwartek, 18 października 1956