TYP: a1

Zatonął frachtowiec “Wera”

środa, 1 lutego 2012

Fot. shipspotting.com
Wczoraj, 31 stycznia, w odległości 1 mili morskiej od portu Zongulak na czarnomorskim wybrzeżu Turcji, zatonął frachtowiec “Wera”. Początkowo tureckie media i zagraniczne agencje prasowe podawały, że załoga statku składała się w całości z Polaków. Jednak jak poinformował rzecznik MSZ Marcin Bosacki, na statku nie było Polaków.


Frachtowiec “Wera”, który pływał pod kambodżańską banderą, był w rejsie z Rosji do tureckiego portu Aliaga. Przyczyną katastrofy była zamieć śnieżna. Ze względu na warunki atmosferyczne w ciągu ostatniego tygodnia wydano kilka ostrzeżeń dla czarnomorskich portów, a Cieśnina Bosfor została wczoraj zamknięta z powodu bardzo słabej widoczności.

Według tureckich władz, na pokładzie statku było 11 osób narodowości ukraińskiej. Jak podał gubernator prowincji Zonguldak, Erol Ayyildiz, uratowano trzech członków załogi. Poszukiwania pozostałych ośmiu zawieszono po kilku godzinach ze względu na złe warunki atmosferyczne.

Źródło: TVN24
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 January

Urodził się Zygfryd Perlicki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski w żeglarstwie morskim, w 1957 r. wygrywa regaty "Kieler Woche", w 1972 r. startuje na olimpiadzie w Kilonii w klasie "Soling" (8. miejsce). W latach 19
wtorek, 26 stycznia 1932
Kulminacja święta żaglowców świata - Tall Ships Race w Australii.
wtorek, 26 stycznia 1988
Flota eskpedycyjna dociera do Bottany Bay (dzisiejsze Sydney) rozpoczynając osadnictwo w Australii.
sobota, 26 stycznia 1788