TYP: a1

Zatonął frachtowiec “Wera”

środa, 1 lutego 2012

Fot. shipspotting.com
Wczoraj, 31 stycznia, w odległości 1 mili morskiej od portu Zongulak na czarnomorskim wybrzeżu Turcji, zatonął frachtowiec “Wera”. Początkowo tureckie media i zagraniczne agencje prasowe podawały, że załoga statku składała się w całości z Polaków. Jednak jak poinformował rzecznik MSZ Marcin Bosacki, na statku nie było Polaków.


Frachtowiec “Wera”, który pływał pod kambodżańską banderą, był w rejsie z Rosji do tureckiego portu Aliaga. Przyczyną katastrofy była zamieć śnieżna. Ze względu na warunki atmosferyczne w ciągu ostatniego tygodnia wydano kilka ostrzeżeń dla czarnomorskich portów, a Cieśnina Bosfor została wczoraj zamknięta z powodu bardzo słabej widoczności.

Według tureckich władz, na pokładzie statku było 11 osób narodowości ukraińskiej. Jak podał gubernator prowincji Zonguldak, Erol Ayyildiz, uratowano trzech członków załogi. Poszukiwania pozostałych ośmiu zawieszono po kilku godzinach ze względu na złe warunki atmosferyczne.

Źródło: TVN24
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 September

Jarosław Kaczorowski na "Allianz PL" uzyskuje kwalifikacje do regat Mini Transat.
wtorek, 26 września 2006
Urodził się Wojciech Kaliski, znany polski żeglarz morski, kapitan katamarana "Almatur II" i trimarana "Insgraf".
środa, 26 września 1956
Do Plymouth, po ponad dwuletniej podróży powraca "Golden Hind" (portugalski statek o nazwie "Pelikan", przebudowany w Plymouth i wcielony do floty Royal Navy), okręt Sir Francisa Drake'a.
poniedziałek, 26 września 1580