TYP: a1

Wypadek w stoczni Wisła. Przewrócił się dźwig

czwartek, 14 stycznia 2016
z mediów | JM
Do wypadku doszło dziś rano w Gdańsku, na terenie stoczni Wisła. Przewrócił się jeden ze stoczniowych dźwigów. W wyniku zdarzenia ranne zostały trzy osoby.

Stocznia Wisła

"Gdańsk Stocznia Wisła" autorstwa Polska Zielona Sieć. Licencja CC BY 2.0 na podstawie Wikimedia Commons.Wypadek miał miejsce po godzinie dziewiątej rano. Jak donoszą świadkowie, na jedną z sekcji statku runął ważący kilkadziesiąt ton żuraw szynowy. Najbardziej ucierpiał operator dźwigu, który utknął wewnątrz konstrukcji. Oprócz niego, rannych zostało jeszcze dwóch pracowników stoczni. Jeden z poszkodowanych został opatrzony na miejscu, pozostałych przewieziono do szpitala. Przyczyny wypadku nie są znane.

Stocznia Wisła znajduje się w Górkach Zachodnich, w pobliżu ujścia Wisły Śmiałej do Zatoki Gdańskiej. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji jednostek rybackich oraz gotowych nadbudówek i kadłubów statków. W stoczni zatrudnionych jest ponad dwustu pracowników.
Tagi: wypadek, Stocznia Wisła, Gdańsk, Górki Zachodnie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972