TYP: a1

Wypadek w stoczni Wisła. Przewrócił się dźwig

czwartek, 14 stycznia 2016
z mediów | JM
Do wypadku doszło dziś rano w Gdańsku, na terenie stoczni Wisła. Przewrócił się jeden ze stoczniowych dźwigów. W wyniku zdarzenia ranne zostały trzy osoby.

Stocznia Wisła

"Gdańsk Stocznia Wisła" autorstwa Polska Zielona Sieć. Licencja CC BY 2.0 na podstawie Wikimedia Commons.Wypadek miał miejsce po godzinie dziewiątej rano. Jak donoszą świadkowie, na jedną z sekcji statku runął ważący kilkadziesiąt ton żuraw szynowy. Najbardziej ucierpiał operator dźwigu, który utknął wewnątrz konstrukcji. Oprócz niego, rannych zostało jeszcze dwóch pracowników stoczni. Jeden z poszkodowanych został opatrzony na miejscu, pozostałych przewieziono do szpitala. Przyczyny wypadku nie są znane.

Stocznia Wisła znajduje się w Górkach Zachodnich, w pobliżu ujścia Wisły Śmiałej do Zatoki Gdańskiej. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji jednostek rybackich oraz gotowych nadbudówek i kadłubów statków. W stoczni zatrudnionych jest ponad dwustu pracowników.
Tagi: wypadek, Stocznia Wisła, Gdańsk, Górki Zachodnie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 November

Zmarła Danuta Zjawińska - od 1948 r. pracownik, a później kierowniczka biura PZŻ w Warszawie. W latach odrodzenia polskiego żeglarstwa po 1956 r. należała do animatorów polskiego żeglarstwa. Była kimś zaufanym i serdecznie bliskim, nie odmawiając pomocy p
niedziela, 25 listopada 1990
W Szczecinie umiera Konstanty Maciejewicz, pochowany na szczecińskim Cmentarzu Centralnym.
sobota, 25 listopada 1972
Zakończyła swój samotny rejs (przejście kobiece przejście Atlantyku) Ann Davison na jachcie "Felicity Ann", angielska dziennikarka. Żeglowała z angielskiego Plymouth, poprzez Wyspy Kanaryjskie, Antiguę do Nowego Jorku.
środa, 25 listopada 1953
Do San Lucar dopływa statek Krzysztofa Kolumba wracając z ostatniej wyprawy do Ameryki.
poniedziałek, 25 listopada 1504