TYP: a1

Tragedia w wietnamskim porcie. Jedna osoba nie żyje

czwartek, 26 listopada 2015
z mediów | JM
Do tragedii doszło w nocy z wtorku na środę w porcie Ta Thuan w Wietnamie. Na statek towarowy spadł żuraw do przeładowywania towarów. Jedyną ofiarą wypadku był pracownik portu.

Wypadek miał miejsce w Ho Chi Minh, mieście portowym na południu Wietnamu. Podczas wyładowywania towaru z pokładu kontenerowca "Fortune Navigator", jeden z portowych żurawi runął na jednostkę i stojących w pobliżu pracowników. Wypadek uwięził również marynarzy z na pokładzie jednostki. Zorganizowana szybko akcja ratunkowa sprawiła, że żaden z nich nie został poważnie ranny. Niestety, jednego z pracowników portowych, przygniecionego przez maszynę, nie udało się uratować.

Władze Wietnamu zarządziły już rozpoczęcie śledztwa w sprawie tragedii. Najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku było nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa i przeciążenie pracującego żurawia. Tagi: wypadek, tragedia, żuraw, suwnica, Wietnam, Ho Chi Minh
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999