TYP: a1

Tragedia w wietnamskim porcie. Jedna osoba nie żyje

czwartek, 26 listopada 2015
z mediów | JM
Do tragedii doszło w nocy z wtorku na środę w porcie Ta Thuan w Wietnamie. Na statek towarowy spadł żuraw do przeładowywania towarów. Jedyną ofiarą wypadku był pracownik portu.

Wypadek miał miejsce w Ho Chi Minh, mieście portowym na południu Wietnamu. Podczas wyładowywania towaru z pokładu kontenerowca "Fortune Navigator", jeden z portowych żurawi runął na jednostkę i stojących w pobliżu pracowników. Wypadek uwięził również marynarzy z na pokładzie jednostki. Zorganizowana szybko akcja ratunkowa sprawiła, że żaden z nich nie został poważnie ranny. Niestety, jednego z pracowników portowych, przygniecionego przez maszynę, nie udało się uratować.

Władze Wietnamu zarządziły już rozpoczęcie śledztwa w sprawie tragedii. Najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku było nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa i przeciążenie pracującego żurawia. Tagi: wypadek, tragedia, żuraw, suwnica, Wietnam, Ho Chi Minh
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786