TYP: a1

Tragedia w wietnamskim porcie. Jedna osoba nie żyje

czwartek, 26 listopada 2015
z mediów | JM
Do tragedii doszło w nocy z wtorku na środę w porcie Ta Thuan w Wietnamie. Na statek towarowy spadł żuraw do przeładowywania towarów. Jedyną ofiarą wypadku był pracownik portu.

Wypadek miał miejsce w Ho Chi Minh, mieście portowym na południu Wietnamu. Podczas wyładowywania towaru z pokładu kontenerowca "Fortune Navigator", jeden z portowych żurawi runął na jednostkę i stojących w pobliżu pracowników. Wypadek uwięził również marynarzy z na pokładzie jednostki. Zorganizowana szybko akcja ratunkowa sprawiła, że żaden z nich nie został poważnie ranny. Niestety, jednego z pracowników portowych, przygniecionego przez maszynę, nie udało się uratować.

Władze Wietnamu zarządziły już rozpoczęcie śledztwa w sprawie tragedii. Najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku było nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa i przeciążenie pracującego żurawia. Tagi: wypadek, tragedia, żuraw, suwnica, Wietnam, Ho Chi Minh
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 May

Po wielu latach postoju w Jastarni, we Władysławowie rozpoczyna się remont jachtu "Generał Zaruski".
wtorek, 31 maja 2005
Wystartowały regaty The Transat (dawny OSTAR) z Plymouth do Bostonu; w klasie trimaranów regaty wygrał Michel Desjoyeaux w czasie 8 dni, 8 godzin, 29 minut i 55 sekund.
poniedziałek, 31 maja 2004
Z okolic Wysp Kanaryjskich na tratwie "Ju-Fu" wyruszyła w rejs przez Atlantyk polska załoga pod dowództwem Krzysztofa Opieli; żeglarze dotarli do Juan w Puerto Rico, po 81 dniach żeglugi i przebyciu około 3000 Mm.
niedziela, 31 maja 1992
Zmarł Zbigniew Krasnodębski - zasłużony działacz żeglarski, wcześniej żołnierz AK i uczestnik Powstania Warszawskiego, działacz Yacht Klubu Polski, Głównej Komisji Turystyki Żeglarskiej PZŻ.
piątek, 31 maja 1991