TYP: a1

Trwają poszukiwania rybaków zaginionych po kolizji statków

poniedziałek, 9 maja 2016
Redakcja/MF
Wciąż trwają poszukiwania 17 członków załogi chińskiej łodzi rybackiej. W sobotę, 7 maja rano statek rybacki Lu Rong Yu 58398 zderzył się masowcem Catalina.Do zderzenia doszło na Morzu Wschodniochińskim, u wybrzeży Ningbo, w jego wyniku statek rybacki zatonął. Dwie osoby zostały wyciągnięte z wody przez przebywające w pobliżu jednostki rybackie, jednak mimo akcji ratunkowej zmarły. 17 pozostałych członków załogi wciąż jest poszukiwanych.

Masowiec Catalina płynący pod maltańską banderą odpłynął z miejsca zdarzenia. Jednostka wraz z 20 członkami załogi obecnie znajduje się w Zhoushan a polecenie zmiany jej kursu wydały chińskie władze.

W dalszym ciągu sześć okrętów chińskiej floty w towarzystwie jednostek straży wybrzeża oraz łodzi rybackich poszukuje zaginionych rybaków. Akcję utrudniają niekorzystne warunki pogodowe.
Tagi: wypadek, zderzenie, masowiec, rybacy, Chiny
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 October

"Zew Morza" z Kapitanem Zdzisławem Michalskim zamyka na Atlantyku wokółziemską pętlą.
środa, 30 października 1974
Zakończyła się w Szczecinie prawie 16. miesięczna wyprawa s/y "Śmiały" pod dowództwem Kpt. Bolesława Kowalskiego na trasie ze Szczecina, dookoła Ameryki Południowej, przez Kanał Panamski, Freeport na Wyspach Bahama, do Szczecina.
niedziela, 30 października 1966
W lokalu "Grand Cafe" powołano do życia Klub Sportowy "Gryf" w Gdyni.
wtorek, 30 października 1928