TYP: a1

Trwają poszukiwania rybaków zaginionych po kolizji statków

poniedziałek, 9 maja 2016
Redakcja/MF
Wciąż trwają poszukiwania 17 członków załogi chińskiej łodzi rybackiej. W sobotę, 7 maja rano statek rybacki Lu Rong Yu 58398 zderzył się masowcem Catalina.Do zderzenia doszło na Morzu Wschodniochińskim, u wybrzeży Ningbo, w jego wyniku statek rybacki zatonął. Dwie osoby zostały wyciągnięte z wody przez przebywające w pobliżu jednostki rybackie, jednak mimo akcji ratunkowej zmarły. 17 pozostałych członków załogi wciąż jest poszukiwanych.

Masowiec Catalina płynący pod maltańską banderą odpłynął z miejsca zdarzenia. Jednostka wraz z 20 członkami załogi obecnie znajduje się w Zhoushan a polecenie zmiany jej kursu wydały chińskie władze.

W dalszym ciągu sześć okrętów chińskiej floty w towarzystwie jednostek straży wybrzeża oraz łodzi rybackich poszukuje zaginionych rybaków. Akcję utrudniają niekorzystne warunki pogodowe.
Tagi: wypadek, zderzenie, masowiec, rybacy, Chiny
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 9 May

Philippe Jeantot dopływając na "Credit Agricole" do Newport wygrywa I edycję BOC Challenge.
poniedziałek, 9 maja 1983
Z Travemunde do Polski wyruszyły zakupione tam - szkuner sztakslowy "Temida I" pod dowództwem Mariusza Zaruskiego i jol "Temida II" pod dowództwem Jana Kuczyńskiego; cztery lata później "Temida I" uległa rozbiciu w czasie postoju w porcie Władysławowo.
poniedziałek, 9 maja 1932
W Warszawie obradował pierwszy sejmik Polskiego Związku Żeglarskiego z udziałem przedstawicieli czterech klubów; pierwszym prezesem został Antoni Aleksandrowicz.
niedziela, 9 maja 1926
Z Lizbony wyrusza Niezwyciężona Armada - hiszpańska flota z zamiarem najazdu na Anglię.
poniedziałek, 9 maja 1588
W Glasgow urodził się sir Thomas Lipton (zmarł w Londynie 2.10.1931); fascynował się Pucharem Ameryki. Zasłynął z ponad 30. letniej walki o to trofeum na serii jachtów o nazwie "Shamrock".
czwartek, 9 maja 1850