TYP: a1

5 ofiar w wypadku łodzi turystycznej w Kanadzie

poniedziałek, 26 października 2015
z mediów | JM
Do tragedii doszło wczoraj wieczorem u wybrzeży Wyspy Vancouver w Kanadzie. Łódź turystyczna, z której obserwowano wieloryby, zatonęła. W wypadku zginęło co najmniej 5 osób - jedna wciąż jest poszukiwana. Przyczyny tragedii nie są znane.


Łódź turystyczna "Leviathan II" wyszła z portu w dystrykcie Tofino w niedzielę, przy dobrych warunkach pogodowych. Główną atrakcją rejsu miała być obserwacja wielorybów, z których słynie wyspa. Późnym wieczorem, załoga jednostki nadała sygnał pomocy. Do tragedii doszło 8 mil morskich od portu, gdzie łódź wywróciła się i zatonęła. 30 minut później na miejscu był już helikopter ratowniczy. W wyniku akcji ratunkowej udało się ocalić 21 osób. Niestety, w wypadku zginęło pięć osób - obywateli Wielkiej Brytanii. Jedna osoba została uznana za zaginioną.

Przyczyny zatonięcia łodzi nie są znane. To pierwszy tego typu wypadek w Tofino - które jest popularnym regionem turystycznym - od 1998 roku, kiedy podczas obserwacji wielorybów zginęły dwie osoby.
Tagi: Kanada, Vancouver, wypadek, tragedia, ofiary, zaginiony, wieloryby
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 August

Zmarł wybitny żeglarz regatowy Roman Szadziewski; największe sukcesy sportowe odnosił w klasie "Latający Holender"
niedziela, 18 sierpnia 2002
Zakończenie w Melbourne wokółziemskiego rejsu non-stop niepełnosprawnego Vinny Lauwersa na jachcie "Vision Quest"
piątek, 18 sierpnia 2000
Wyruszył w pierwszy powojenny samotny rejs Bolesław Kowalski na "Sawie"; po 5 dniach żeglugi i przebyciu około 500 mil jacht powrócił do Gdyni
niedziela, 18 sierpnia 1963
Na jachcie "Stormway" zakończył okołoziemski rejs Alfred Petersen, przebywający trasę z Nowego Jorku, poprzez Kanał Panamski, Markizy, Cieśninę Torresa, Morze Czerwone do portu wyjścia
poniedziałek, 18 sierpnia 1952
W Poznaniu powstaje Yacht Klub Poznański, który później zmienił nazwę na Jacht Klub Wielkopolski
piątek, 18 sierpnia 1933