TYP: a1

5 ofiar w wypadku łodzi turystycznej w Kanadzie

poniedziałek, 26 października 2015
z mediów | JM
Do tragedii doszło wczoraj wieczorem u wybrzeży Wyspy Vancouver w Kanadzie. Łódź turystyczna, z której obserwowano wieloryby, zatonęła. W wypadku zginęło co najmniej 5 osób - jedna wciąż jest poszukiwana. Przyczyny tragedii nie są znane.


Łódź turystyczna "Leviathan II" wyszła z portu w dystrykcie Tofino w niedzielę, przy dobrych warunkach pogodowych. Główną atrakcją rejsu miała być obserwacja wielorybów, z których słynie wyspa. Późnym wieczorem, załoga jednostki nadała sygnał pomocy. Do tragedii doszło 8 mil morskich od portu, gdzie łódź wywróciła się i zatonęła. 30 minut później na miejscu był już helikopter ratowniczy. W wyniku akcji ratunkowej udało się ocalić 21 osób. Niestety, w wypadku zginęło pięć osób - obywateli Wielkiej Brytanii. Jedna osoba została uznana za zaginioną.

Przyczyny zatonięcia łodzi nie są znane. To pierwszy tego typu wypadek w Tofino - które jest popularnym regionem turystycznym - od 1998 roku, kiedy podczas obserwacji wielorybów zginęły dwie osoby.
Tagi: Kanada, Vancouver, wypadek, tragedia, ofiary, zaginiony, wieloryby
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933